Yurt dışından sipariş fiyatı sınırı 75 euro
kargoYurt dışından kargo ya da hızlı posta ile gelen eşyadaki muafiyet sınırı 150 eurodan 75 euroya düştü. Buda yurt dışından eşya getirip satanları yani bizleri biraz yaralayacak gibi

4458 sayılı gümrük kanunu Bakanlar kurulu tarafından değiştirildi.Karar resmi gazetede yayınland ve önemli değişikliklere gidildi.Buna göre bedeli 75 euro altında olan eşyalar için muafiyet uygulanacak.Yeni düzenlemede, “ticari miktar ve mahiyet” ayrımı ortadan kaldırılırken, gerçek kişilerin yanı sıra tüzel kişilere gelen eşya da, muafiyet kapsamına alındı

Yurt dışından gelen eşyaların %95 inin 75 euro altı olduğunu söylemiş PTT .

Yurt dışından gelen eşyanın gümrüğe takılmaması için ne yapmalı ?

Siz yurt dışından bir eşya alınca o eşya direk size uğramıyor. Çeşitli ülkelere uğruyor önce paketiniz. Bu tip durumlarda gümrüklerde sorun olmasını istemiyorsanız aldığınız eşyanın değeri 75 eurodan küçükse paketin üstüne faturanın kopyasını yapıştırabilirsiniz. Ya da paketin üzerine GIFT yani hediye mail yazdırabilirsiniz. Bu paketin size biraz daha erken gelmesini ve sorun çıkma ihtimalini azaltmasına neden olacaktır

Bir eşya almayı düşünüyorsanız ve kafanızda gümrük,gümrük harcı,gümrük ne kadar tutar,gümrükte takılırmı,gümrükte para ödermiyim,gümrükten geçermi gibi sorular varsa alacağınız ürünü buraya yazabilirsiniz almadan. Bizde tecrübelerimize dayanarak sizinle fikir alışverişinde bulunuruz.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

2 yorum

 1. merhabalar ben allposters.com dan yaklasık 370 tl lik alısveris yapmak üzereydim ancak iş arkadaşlarım bana yeni gümrük yasalarından felan bahsetti takılabilecegini söylediler..benim de pek bi bilgim yok burayı buldum..yaklaşık 10 parça ürün alıyorum bir kerede almak istiyorum cünkü sepetetten yüzde 20 indirim kazandım..ve kargo parası da almayacaklar ikinci siparişim oldugu için…aldığım şeylerin boyutları da baya büyük ; çizgi film ninja kaplumbağaların orjinal boyutlarında maketleri..

  http://s9.postimg.org/uapusq7b3/image.png

  burada da capsi var sepetimin şimdi ne yapmalı neler başıma gelebilir?

  • Merhaba,
   Yeni yasaya göre takılabilme olasılığı yüksek. Siparişinizi onaylamadan önce muhakkak sitede belirtilen müşteri ilişkilerine ulaşıp gelen ürünlerin faturasını 70€ yazdırıp üzerine GIFT yazsın ayrıca hediye paket yazsın sorun çıkmaz. Fakat karşı tarafla konuşmadan hareket etmeyin. Bu alışveriş yaptığınız site com.tr uzantılı olduğundan ülkemizde de şirket açılımı vardır. Sitenin verdiği iletişim adreslerinden bu durumu sorgulamadan alırsanız ürünleriniz takılır.

   allposters.com iletişim: Siparişinizle ilgili herhangi bir sorunuz varsa Pazartesi – Cuma 09.00 – 17.00 (GMT+1 saat) saatleri arasında şu numaradan müşteri hizmetleri ekibimize ulaşabilirsiniz: 008-00-12-12-18-18 (ücretsiz numara). Şu adrese e-posta da gönderebilirsiniz: siparis@allposters.com.
   Müşteri hizmetleri ekibimiz en kısa sürede cevap verecektir

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.