Youtube`den zengin olunurmu
youtubeCevabimiz evet,yotubedan para kazanarak oldukca yuksek gelir elde etmeniz mumkun…
Peki yakın gelecekte bu video yükleyicilerinin oturdukları yerden para kazanabileceğini biliyor muydunuz?
26 Haziran Perşembe günü Youtube, bir sepet dolusu yenilikle karşımıza çıktı. Bu yenilikler arasında kaliteli cideo açıkalamalarından, yabancı videolara isteyenin alt yazı ekleyebileceği sistemlere ve video yükleyicilerin istatistiklerini görebileceği uygulamaya kadar bir çok şey var.

En ilgi çeken yenilik ise şu anda deneme aşamasında olan bahşiş sistemi. Yakında video izleyicileri beğendikleri videolara bahşiş bırakabilecekler. Şirketin CEO’su Susan Wojcicki’nin yaptığı açıklama ise şöyle;

“Basitçe anlatmak gerekirse isteyen herkes, video yapımcılarına sevgilerini göstermek için izledikleri videolara 1 dolar ile 500 dolar arasında bahşiş bırakabilecekler.”

Şu halde Youtube için birçok iş fikri daha şimdiden ortaya atılıyor. Bunlardan en önemlisi ise, iş fikirlerini toplayarak kullanıcıların beğenisine sunan siteler. Bu siteler insanlara, iş fikirlerini yayınlama hakkı veriyor. İş fikirlerini beğenen insanlar, bu ürünlere hem bahşiş veriyor hem de ürüne sahip olma şansı yakalıyor. Artık bu sitelerin yerine youtube’ün kullanılabileceğini belirten iş dünyası yeni bir dünyanın kapıları açılmak üzere diyor.

Bu uygulama henüz başlamadı ve ayrıcalıklı bir grup tarafından deneniyor. Bu grup arasında ünlü video yapımcıları ve ya ünlü youtube yorumcuları bulunuyor.

Özellikle rekorlar kıran Gangnam style’ı 1 milyarlık izlenme sayısı ile böyle bir uygulama birleştiğinde neler olabilirdi düşünmek istiyor insan. Bu izleme sayısının sadece yüzde biri 1 er dolarlık bahşiş bile bıraksaydı, gangnam style hiçbirşey yapmadan 1 milyon dolar elde etmiş olacaktı.

Bu sistem daha yayınlanmadan birçok insan iş fikirleri üretmeye başladı bile. Eğer bu tarz bir iş tam bana göre diyorsanız mutlaka üzerinde durun ve düşünün. Siz de internet zenginleri arasına katılabilirsiniz.


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.