Youtube’dan nasıl para kazanılır?
youtubeWebmasterlarınpara kazanma seçeneklerine biryenisidaha eklendi. Uzunzamandıryurt dışında Youtube üzerinden para kazanan binler kişi olmasına karşın Türkiye’de Youtube üzerinden para kazanmak oldukça zordu.
Şimdi ise size anlatacağım video ile Youtube üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ama bundan önce söylemem gereken bir nokta var. Eğer Adsense hesabınız yoksa para kazanamazsınız. Bunun içinde youtube üzerinden adsensebaşvurusuyapabilirsiniz.
Onaylama süreci nasıl olur o kısmı bilmiyorum ama halihazırdabir hesabınız varsa yapacağınız işlemler oldukçabasitdurumageldi.ÖzellikleYoutube’nin Türkçe olması ile bukolaylıkdaha da arttı.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’de Youtube üzerinden para kazanmak legal mi ?

Ne yazık ki legal olmasa da youtube kanalınızı ABD’ye ayarladığınızda kazanmaya başlayabilirsiniz.

Youtube’den para kazanmak şimdilik legal değilse nasıl paramızı verecek ?

Aslında Türkyayıncılaröncedende busistemikullanara para kazanabiliyordu ancak çok kişi bilmiyordu. Bende uzun süre bekledim youtube üzerinden para kazananlar parasını alabildi mi onun sonuçlanmasını bekledim ve bir çokarkadaşımızpara kazandığını gördükten sonra bende sizlerle paylaşıyorum.

Youtube – Adsense Türkiye’de ne zaman açılacak ?

Adsense tarafından verilen bilgilere göre yakınzamandabu kısım açılacak. Ancak nezamanaçılır bu konu hakkında bilgi sahibi değilim.

Youtube videolarından para kazanırken Adsense hesabımın banlanma riskim olur mu ?

Adsense hala Türkiye’de aktif olmadığı için banlanma riskiniz tabiki var. Ancak telif haklarına uyduğunuz süre banlanma riskiniz az.

Youtube’dan telif hakkı limitimi doldurdum hesabım banlanır mı ?

Genelde budurumlardayoutube kanalınız kapatılmaktadır. Ancak bazıdurumlardaAdsense hesabının banlandığını da duydum. Bu sebeblerin başında tıklamaya teşvik etme geliyor.

Hangi videoları yüklersem banlanırım ?

Aslında bir çok videonun telif hakları mevcut. Bunların başında muyapmüzikhakları, diziler, maçlar, dizi capsleri, logosu bulunan videolar banlanma riskinizi arttırır.

Peki ne tür videolar yüklemeliyim ?

Açıkçası bu konuda bir çok söylenti mevcut ama benim önerim kendi hazırladığınızvideoları paylaşmanız.ladığınızvideoları paylaşmanız.


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.