Yeni Bir Kariyer İmkanı; Refleksoloji
refleksolojiRekleksoloji terimi temelde tedaviyi destekleyici tamamlayıcı olarak kullanılan bir yöntem,vucuttaki sinir noktalarına belirli teknikler kullanarak uyarmanın ortaya elektrokimyasal mesajları çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur.
Özellikle el ve ayaktaki belli noktalara bu uygulamayaı yaparak vucuttaki kan dolaşımınım ve sinirlerin uyarılması sağlanır.

Stres belkide günümüz insanlarının karşılaştığı en temel sorundur. Bu sorunun sinir sistemimiz üzerindeki etkisi son yıllarda yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup günlük hayatta yaşadığımız birçok sorun buna dayalıdır. Stres kan dolaşımını yavaşlatır refleksoloji ise kan dolaşımını hızlandırarak vücudun besin almasını ve toksin atımını hızlandırır. Refleksoloji yaptıranların bağışıklık sistemlerinin daha iyi çalıştığı özellikle kışın yaşanılan soğuk algınlığı ve grip tarzı hastalıklara daha dirençli oldukları araştırmalarla ve yaptığımız çalışmalarla sabittir. Düzenli refleksoloji yaptıran hastalarımızın bu tip deneyimlerini bize aktarmaları bizim için sürpriz değildir. Aslında bu arada bir başka yorumuda refleksolojiyi tanımlarken anlatmakta fayda var.

Aslına bakılırsa bir çok bireyin iş yaşamındaki koşuşturması ve yıpranmışlığın sisnir sistemi üzerindeki etkileri düşünüldüğünde ,büyük şehirlerde bu işi yapan kişilerin oldukça kolay para kazanacağını söyleyebiliriz.

Peki bu eğitimi nereden alabilirsiniz ?

Türkiye Refleksoloji Enstitüsü bu alanda eğitimler vermekte hatta iş garantisi bile sunmaktadır.Türkiye Refleksoloji Enstitüsü’nün (TRE) refleksoloji hakkında gerekli araştırmalar bilimsel çalışmalar ve Avrupa startları çerçevesinde gerekli kurum ve kuruluşlarla birebir özveriyle çalışarak dünya litaretüründe tamamlayıcı tıp olan refleksolojiyle yön vermetedir.İnsanın yaşamında ayakların beyine hükmettiği tezleriyle beyinlerde çözümler ürete bilen bir kurum haline gelmiştir.Alternatif tıppın bir ışığı olarak refleksolojiyi Türkiye ritaretürü hak ettiği zemine getirmiştir.Bilimsel çalışmalara üniversitedeki tezlere, hastalıklar üzerindeki çalışmalar yön vererek refleksoloji eğitiminde yeni ufuklara ivme kazandırılmıştır.Donanımlı eğitimci kadrosuyla yeni refleksologlar yetiştirmektedir.Türkiye Refleksoloji Enstitüsü ne (TRE) göre uzman refleksolog tam donanımlı kendisine hakim bilgi birikimiyle ışık toplumun tamamlayıcı bilime ışık tutan konularında uzman kadrolarda gerekli eğitimleri alarak tüm insanlığa hizmet edicek uzman refleksolog adını alacaklardır.

Türkiye Refleksoloji Enstitüsünden (TRE) almış olduğu eğitimlerle sadece altenatif tıppın yanı sıra kendi hayatların dada ciddi olan boşlukları doldururlar.Türkiye Refleksoloji Enstitüsü (TRE),refleksoloji kursu (refleksoloji eğitimi) ön koşullar sağlandıktan sonra verilir. Refleksoloji eğitimi;4 ay eğitim ve 2 ay staj tez ve sınav sonrası aldıkları sonuçlara göre. Türkiye Refleksoloji Enstitüsü (TRE) tarafından Uzman Refleksolog sertifikası uygun görülecektir.

Refleskoloji eğitimi refleksoloji kursu refleksoloji sertifikası almak isteyen uzman refleksolog adayları ön koşulları tamamlandıktan sonra;
Refleksoloji kursunu bitiren uzman refleksologlar kursu bitiminde uzman refleksolog olarak istihdam edilmektedirler. Refleksoloji eğitimi almak isteyenler Türkiye Refleksoloji Enstitüsü (TRE) eğitim komitesi ulaşabilirler.

İletişim:

Eğitimici Uzman Refleksolog Gamze Arslandoğan
Sağlık, huzurun kapısıdır. Kapının anahtarı ise ellerle açılan refleksolojidir .
Refleksoloji Sağlık Merkezimiz;
Yayla Sokak Yayla Apartmanı 1/2
Demirtepe – Maltepe ANKARA’ da hizmetinizdeyiz.
(0312) 212 2225 –0546 829 85 89
avrasyarefleksoloji1990@gmail.com

 

Melda ASLAN

orjinalisfikirleri.com


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.