Yatırımcılar Turizm ve Enerji Sektörüne Yöneliyor
turizmUzun yıllardır Türkiye’nin en favori sektörlerinden biri olan tekstil sektöründe taşların yeri değişmeye başladı.Artan rekabet koşullarıyla düşen kar marjları yatırımcıları son dönemlerin en canlı sektörleri olan turizm ve enerji sektörüne yöneltmeye başladı.

Peki bu trendin nedeni nedir?

Ülkemizde de diğer ülkelerde de olduğu gibi ,artan enerji ihtiyacına paralel olarak  özellikle doğal kaynaklar aracılığı ile üretimler hızlı bir biçimde artmaya başladı.Hem yatırım bedelinin diğer seçeneklere göre daha düşük olması ,hemde  yatırım maliyetinin hızlı bir şekilde geri dönmesi bu alanları cazibe merkezi haline getirmeye başladı.

Turizmde ise durum neden değişti?

Turizm ülkemizde her daim önemli bir sektör olmakla beraber ,son dönemde gerek avrupada krizlerin olması gereksede iç pisayada tatil alışkanlıklarının değişmesiyle bu alanda hareketlenmeler dahada arttı.

Küçük yada büyük ölçekli tesislerin her geçen gün turizme girmesi,turizm potansiyeli bu akdar iyi olan bir ülke için dahi yeterli gelmemektedir.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.