Yaratıcı Girişimciler için 20 İş Fikri
2019 Yaratıcı iş fikirleri

Kendinizi yaratıcı biri olarak düşünüyorsanız, başarılı bir girişimcinin temel özelliklerinden birine zaten sahipsiniz demektir. Ancak yaratıcılığınızı sadece bir iş planı oluşturmaktan ve benzersiz problemleri çözmekten daha fazlası için kullanabilirsiniz. Aslında, yaratıcı yanınızı kullanarak bu alanla ilgili iş kurabilirsiniz.

İşte yaratıcı girişimciler için 50 benzersiz iş fikri.

1-Vintage Bayi

Yaratıcılığınızı sergilemek için aslında kendi ürünlerinizi yapmak zorunda değilsiniz. Vintage veya ikinci el eşyaları küratörlüğünü yapabilir ve daha sonra bu ürünleri potansiyel müşterilere online satmak veya sergilemek için fotoğraf çekme ve yazma becerilerinizi kullanabilirsiniz.

2-Peyzaj Tasarımcısı

Ya da dışarıda olmayı tercih ederseniz, peyzaj ve dış mekan alanlarını tasarlamak için müşterilerle çalışabilirsiniz.

3-Sanat simsarı

Bir iş sanatçısı olarak işe başlamak için küratörlük becerilerini de kullanabilirsiniz. Sanat için keskin bir göze ve bazı sanatsal parçaları elde etmek için yeterli kaynağa ihtiyaç vardır.

4-Airbrush Sanatçısı Olmak

Airbrushing, birçok farklı ortama dönüşebilen popüler bir sanat biçimidir. T-shirt’leri ve aksesuarları özelleştirmek ve online veya yerel pazarlarda satmak için airbrushing yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

5-Kıyafet tasarımcısı

Ayrıca, kıyafet öğelerini sıfırdan tasarlayabilir ve daha sonra mağazalarınızda veya internetten satabilirsiniz.

6-Kişisel stilist

Eğer  elbiseleri tasarlamak istemiyorsanız, ama yine de moda tutkusuna sahipseniz, müşterilerin alışveriş yapmasına ve kombinleri bir araya getirmelerine yardımcı olmak için kişisel stilist olarak çalışan bir şirket kurabilirsiniz.

7-Portre Fotoğrafçısı

Aşamalı fotoğraf çekimleriyle daha fazla ilgilenen fotoğrafçılar için, bir portre fotoğrafçısı olarak bir iş kurabilir ve üst düzey resimler, aile fotoğrafları, portre resimleri veya evcil hayvan fotoğrafları gibi şeyler için müşterilerle çalışabilirsiniz.

8-Video Yapımcı

Online  video büyük bir büyüme trendine sahip işlerden biri. Kendi videolarınızı üretip  bunları YouTube’da reklam geliri elde etmek için  veya video projeleriyle onlara yardımcı olmak için başka müşterilerle çalışarak bir işletme kurabilirsiniz.

9-Batik boya sanatçısı

Kravat boya görünümünü seviyorsanız, bu sanat formunu tişörtlerden çoraplara kadar her şeyde kullanabilir ve online  veya yerel etkinliklerde satabilirsiniz.

10-Disk Jokey

Müzikten hoşlanıyorsanız ve etkinliklerde çalışıyorsanız, düğün veya diğer toplantılar için disk jokey olarak müşterileri ile çalışan bir şirket kurabilirsiniz.

11-Dans öğretmeni

Müşterilere  öğretebileceğiniz çok farklı dans türleri vardır. Topluluğunuzda bir dans stüdyosuna başlayabilir ve her yaştan müşteriyle çalışabilirsiniz. Bir süre dans eğitmi alıp daha sonra hoca olarak ders verebilirsiniz.

12-Müzik öğretmeni

İnsanlara farklı müzik enstrümanlarını öğretebilir veya hatta daha fazla eğimli müşterilere ses dersleri verebilirsiniz.

13-Ses sanatçısı

Sesinizi kullanmak da yaratıcı bir çıkış olarak düşünülebilir. Hizmetlerinizi reklam veya başka materyaller için bir seslendirme sanatçısı olarak sunabilirsiniz.

14-Mum Yapıcı

Mumlar birçok tüketici ile popüler hediyelik eşyalardır. Ve farklı mum ürünlerinin kokularını ve hatta renklerini özelleştirerek gerçekten yaratıcı olabilirsiniz.

15-Sepet dokumacı

Sepet yapımı, dikkate alınması gereken başka bir geleneksel sanat biçimidir. Farklı şekil ve boyutlarda sepetler oluşturabilir ve satabilirsiniz.

16-Çocuk Kitabı Yazarı

Büyük ve gelişen bir sekötör. Çocuk kitapları yaratıcılık için birçok fırsat sunmaktadır. Hikaye anlatımıyla yaratıcı olabilirsiniz ve kitap boyunca ortaya çıkacak benzersiz illüstrasyonları bir araya getirebilirsiniz.

17-Sabun Yapın

Sabun, hem kokular hem de estetikle yaratıcı olmanızı sağlayan başka bir üründür. İnternetten veya yerel etkinliklerde satış yapmak için çeşitli sabun ve güzellik ürünleri yapabilirsiniz.

18-Çanta Tasarımcısı

Benzersiz aksesuarları tasarlamanın ve bir araya getirmenin keyfini çıkarırsanız, bir çanta tasarımcısı olarak başarılı bir iş kurabilir ve yaratıcılığınızı İnternetten satabilir veya yerel butiklere götürebilirsiniz.

19-Kitap Ciltleme

Kitap ciltleme eski bir sanat biçimidir. Ancak, hizmetlerinizi bağımsız yazarlara veya işletmelere sunarak veya hatta kendi el yapımı dergilerinizi veya satış kitapçığınızı oluşturarak bir iş kurabilirsiniz.

20-Sanat Galerisi

Ya da başkalarının kendi yeteneklerini sergilemelerine yardımcı olmak için sanat ve yaratıcılığa olan sevginizi kullanmak istiyorsanız, çeşitli sanat malzemeleri ve yaratıcı materyaller satan bir mağaza açabilirsiniz.


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.