Web Siteleri Melek Yatırımcı Bulmaya Devam Ediyor
Başarılı projeler hızla yatırımcı bulmaya devam ediyor.Son olarak Alwaysfashion’ı kuran Fatih Çolakel, bu girişimi ile yatırımcı buldu..

alwaysfashionÜniversitede okurken lüks segmentte online bir butik olan Alwaysfashion’ı kuran Fatih Çolakel, bu girişimine Hasan Aslanoba’dan melek yatırım aldı. Çolakel, beş yılda 100 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyor.

Hem Türkiye’de hem de dünyada lüks tüketim pazarı genel ekonomiden daha hızlı büyüyor. Çünkü artık fiyat kadar sunulan hizmetin kalitesi, tasarım, satın aldığınız ürünün her yerde ve herkeste bulunmaması ve alışveriş deneyimi gibi faktörler de müşteri tercihlerinde önemli bir yer tutuyor.

Türkiye’de lüks tüketim pazarının büyüklüğü yıllık 10 milyar doları geçmiş durumda. Bu pazardaki büyüme yıllık yüzde 40-50 arasında seyrediyor. Bu büyüme ise lüks segmentinde yeni girişimlerin önünü açıyor.

İşte bu girişimlerden biri olan Alwaysfashion, müşterilerine lüks deneyimini yaşatmayı hedefleyen ve lüks algısını sahiplenen, hem yurtiçine hem de yurtdışına hizmet verebilen bir online butik. Site, geçtiğimiz aylarda Hasan Aslanoba’nın sahibi olduğu Aslanoba Capital’den melek yatırım aldı.

ÜNİVERSİTEDEYKEN KURDU
2008 yılında kurulan site, Fatih Çolakel’in girişimi. Fatih Çolakel, 1985 doğumlu bir girişimci. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu. Üniversitede okurken bir taraftan da tekstil sektöründe faaliyet
gösteren aile şirketinde çalışan Çolakel, var olan e-ticaret sitelerinin indirim odaklı siteler olduğunu görür. Bunun üzerine, lüks alışveriş deneyimini internete taşımaya karar verir.

Alwaysfashion, portföyüne seçkin markaları ekleyerek zenginleştiriyor. Portföyünde Molu, Tag Heuer, Alessi, Luxuria, Faberge, Godiva, Vakko Çikolata gibi prestijli markaların da arasında bulunduğu 100’den fazla marka yer alıyor. Öne çıkan ürün kategorileri ise saat, mücevher, takı, aksesuar, ev dekor ve gurme. Çolakel, “Yakın zamanda güzellik kategorimizi de oluşturmuş olacağız” diyor.

 


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.