Ülker’de Keçi Üretim İşine Girdi
keci
Daha önceki yazılarımızda keçi üretiminin ne kadar karlı bir yatırım olduğundan bahsetmiştik,bugün baktığımızda bir çok işadamı sanayi sektörü yanında tarım ve hayvancılık işinede girmeye başladı.Bunlardan biride ülker gurubu oldu.Ülker Bursa Karacabey’de kurduğu 1000 keçilik çiftlik ile keçi üretimine başladı.

2013 yılına dair hayata geçen bir önemli yatırım da 2012 yılında çalışmaları başlayan “Ülker Golf Keçi Çiftliği” oldu.

Bursa Karacabey’de kurulan çiftlik ile ilgili olarak Genel Müdür Ender Buruk şunları söyledi:

“Maraş usulü dondurmaların lezzetine lezzet katmak için kullandığımız keçi sütünün tamamını artık kendi çiftliğimizden temin edeceğiz. Maraş usulü dondurmalarımızın tamamında kullanılmak üzere özel olarak açılan keçi çiftliğimizi, 24 bin metrekare toplam alanda faaliyete geçirdik. Şu anda çiftliğimizde 1000 tane keçimiz var.
Çiftlik en son teknoloji otomatik sağım sistemi ile çalışıyor.” Buruk sözlerine, çiftlikteki otomatik sağım sisteminde el değmeden soğutma tankına giden sütün, aynı gün el değmeden 30 dakika uzaklıktaki Bursa fabrikaya ulaştırıldığını, bu sayede ürünlere taze, doğal ve güvenilir bir kaynaktan süt temin ettiklerini de ekledi.


admin hakkında 1298 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.