Türkiye’de Filo Kiralama Pazarı
oto-kiralamaBu farkındalıkları gören kurumsal firmalar ise otomobil satın almak yerine kiralamayı tercih ediyorlar.Böylece filo kiralamak isteyen şirketler, ihtiyaçlarına göre araç miktarını sınıfını ve özelliklerini belirleyip operasyonel filo kiralama şirketleriyle görüşerek yapılacak sözleşmeye paralel olarak teslim alıyorlar. Büyüme olasılığı yıllar öncesinde söylenen araç kiralama pazarı Türkiye’de 5 Milyar TL’ye ulaştı.Türkiye genelinde 150 bin adet kiralık araç bulunmaktadır. 2017 yılınada ise bu pazar yaklaşık 10 milyar TL ye ulaşabileceği tahmin ediliyor.

Araştırmaya göre Avrupa ‘daki ekonomik kriz filoların yenilenme hızını ve genişleme hızını yavaşlatıyor. Bazı ülkelerde şirketler sözleşmelerini feshederken, sözleşmelerini 41 ila 45 aya kadar uzatmak zorunda kalanlar da oluyor. Bu sorunu çözmek için kiralama şirketleri, “Flexi Leasing” olarak adlandırılan yeni bir çözüm sunarak müşterileri olan şirketlere 12 ila 18 ay arasında kısa dönemli araç kiralama imkânı tanıyorlar.


admin hakkında 1306 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.