Türkiye Kadın Girişimciler Derneği ile WeConnect’ten Girişimci Fırsatı
kagider
Kadınların sahip olduğu işletmelere sertifikasyon, danışmanlık, network sağlamakta olan WeConnect International ile KAGİDER bir protokol imzalamış bulunmakta. WeConnect, iş sahibi kadınlara küresel piyasalara entegrasyonları için destek veren, kurumların tedarik zincirlerinde çeşitliliği destekleyen kar amacı gütmeyen uluslararası bir ağdır.

WeConnect’in kurucu üyeleri ile destekçileri olan kurumlar globalde satınalma sistemlerine sertifika almış kadın girişimcileri dahil etmektedir.

Bu bağlamda WeConnect’in uluslararası kurucu kurumların Türkiye’deki Satınalma Departmanları ile tanışmak, üzere 22 Şubat Cuma günü saat 15:00-17:00 arası KAGİDER merkezinde bir tanışma toplantısı düzenlemekteyiz.

Toplantımıza şu ana kadar WeConnect’in Uluslararası üyelerinden Accenture, Ernst & Young, UBS, Coca Cola, DELL, Cummins ve Alcatel-Lucent’in Türkiye’deki satınalma yetkilileri katılım bildirmiş bulunmaktadır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAGİDER Başkanı Dr. Gülden Türktan şunları vurguladı: “KAGİDER olarak, kadın girişimcilere, bugüne dek yapmış olduğumuz pek çok proje ve etkinliğin yanı sıra, global olarak da fırsatlar sunabilmekten gurur duyuyoruz. Türkiye’de 1,3 milyon girişimci var ve bunların sadece 80.000’i kadın. KAGİDER çatısı altında yaptığımız çalışmalarla bu rakamı büyütmeye çalışıyoruz. Aynı zamanda kadın girişimcinin yoluna ışık tutacak her türlü fırsatı değerlendirmelerini tavsiye ediyoruz. WeConnect de Türkiye’deki girişimci kadınlar için dünyaya açılacak kapının önemli anahtarlarından biri olacak. Tedarik zinciri ile yerel girişimler dünya devi çok uluslu şirketlerle iş yapma fırsatı yakalayacak. Bu ağda dünya devlerinin attığı küçük bir adım, kadın girişimcinin hayatına büyük ve önemli bir katkı sağlayacak. Tüm girişimci kadınlarımızı bu ağa dahil olmak ve süreçlerden faydalanmak üzere KAGİDER’e bekliyoruz.”

WeConnect International’ın Accenture’ın Türkiye’de kadın girişimciliğini artırmak ve kadınların istihdamına katkı sağlamak amacıyla hazırladığı programlar aracılığıyla imza attığı çalışmalardan biri olduğunu ifade eden Accenture Genel Müdürü Tolga Ulutaş, konuya ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“Tüm sektörler ve iş kollarında sahip olduğumuz tecrübe ve dünyanın en başarılı şirketleri üzerinde yaptığımız yoğun araştırmaları birleştirerek, kurumların performansını artırmaya yönelik hizmet veren bir firma olarak kadın iş gücünün artırılmasını destekliyoruz. global ölçekte uyguladığımız ‘Skills to Succeed – Başarı için Beceriler’ sosyal sorumluluk programlarıyla 2015 yılı itibariyle 500 bin kişiyi iş sahibi yapacak yetkinliklerle donatmak için yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda KAGİDER ile beraber kadınların sahip olduğu işletmelere sertifikasyon, danışmanlık ve network sağlayan WeConnect International ile çok önemli bir işbirliğine imza attık. İş sahibi girişimci kadınlar, bu program aracılığı ile küresel firmalarla çalışma fırsatı bulabilecek, kurumların tedarik zincirlerinde çeşitliliği destekleyen ve kar amacı gütmeyen uluslararası bir ağa dahil olabilecek.”

WeConnect’e başvuru yapmak isteyen kadın girişimciler için adres şöyle: www.weconnectinternational.org.tr


admin hakkında 1305 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.