Temmuzda altın yükselir mi ?
Altın temmuzda ne olur
Altın temmuzda ne olur

Bir ay önce altının yükseleceğini yazdığımız haberden sadece 1 hafta sonra altın son ayların en yüksek noktasına ulaştı.Piyasaların spekülatif yaklaşımları yatırımcıları halen gene endişelendirirken, sorulan en önemli soruların başında temmuz ayında  altındaki yükselişim devam edip etmeyeceğidir.

Piyasalara baktığımızda ramazan dolayısıyla   altın piyasasında hareketsizlik olabilir ve gayette doğaldır  , bundan dolayıda altının ramazan ayı boyunca  yatay yönlü hareket edeceğini düşünüyoruz, temmuz sonuna kadar yatay bir seyir izleyeyip ağustos itibariyle tekrar  yükselişe geçebilir.Düğün  sezonundayız , dolayısıyla fiyatların artması kaçınılmaz olacaktır.Tabi dış piyasaların durumu ve ülkedeki politik sonuçlar neler getirecek,  bunlarıda dikkatle takip edip bu doğrultuda yatırım yapmak akılcı olacaktır.

Genel görüşte dış piyasalardaki hareketlerin etkisinin altın piyasalarında etkili olacağı düşünülsede , belirleyici olan unsurun ülkemiz politikası olacağı kanaatimizdir.


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.