Tarımsal hibeler
tarimTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Kastamonu İl Koordinatörlüğü’ne Enis Gökçek atandı. Gökçek’in atanmadan önce en son KUZKA’da görev yapması Kastamonu’yu tanıması açısından bir avantaj oluşturuyor.

Gökçek’in yanı sıra kurumda görev yapacak 43 Uzman ve Destek personelin ataması ise Ankara’da yapılan yazılı sınav sonucunda gerçekleştirildi. Öncelikle kurum için bin 500 metrekare kapalı alana sahip bina aranıyor. Personelin eğitim süreci ve gerekli kurumsallaşma tamamlandıktan sonra Avrupa Birliği yetkilileri tarafından yapılacak inceleme ile alınacak olan akreditasyon süreci başlayacak.

İlk kurulan 20 ilde yaklaşık 2 yıl süren akreditasyon sürecinin edinilen tecrübeler sayesinde Kastamonu İl Koordinatörlüğü için yaklaşık olarak 1 yılda tamamlanması bekleniyor. Bu süreç sonunda Kastamonu’da kırmızı et üretimi, kırmızı etin işlenmesi ve pazarlanması, çiftlik faaliyetleri, yerel ürünler, kırsal turizm ve kültür balıkçılığı alanlarında yüzde 50 ile yüzde 65 oranlarında hibe şeklinde desteklemeler başlayacak.


admin hakkında 1297 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.