Tab Gıda Çinde Döner Zinciri Kuruyor
döner ustasıÇin pazarının büyüklüğü Türk yatırımcılarıda bölgede yatırım yapmaya teşvik ediyor.Bunlardan biride Tab gıda,firma önümüzdeki dönemlerde yatırımlarına start vereceği ülkede oldukça iyi bir kazanç elde etmeyi planlıyor.

TAB Gıda, bu yıl içinde “Usta Dönerci” markasıyla döner pazarına adım atmıştı. Şirketin diğer markalarında olduğu gibi Türkiye genelinde şube sayısı artırması bekleniyordu. Ancak firma bütün beklentileri boşa çıkararak sıra dışı bir girişime imza atmaya karar verdi. TAB Gıda, “Usta Dönerci” markasıyla Çin pazarına girmeye karar verdi. Şirket, Çin’de döner restoranlar zinciri kuracak.

TAB Gıda, Türkiye fast food sektörünün en dinamik şirketlerinden biri. Dünyaca ünlü birçok markayı Türkiye’ye getirdi. 1995’te Burger King’in, 2007’de Sbarro’nun, 2007’de Popeyes’in, 2010’da Arby’s’in Türkiye master franchise haklarını aldı. Bu markaların restoranlarını Türkiye’nin her bölgesine yayarak kendi alanında hızla büyüdü.

Örneğin, sayısı 497’ye ulaşan Burger King restoranıyla Burger King’in dünyadaki en büyük master franchise’ı özelliğini taşıyor. Diğer markalar da aynı hızla büyüyor. Sbarro 93, Popeyes 87 ve Arby’s 39 şubeye ulaştı. TAB Gıda, dört markası için Türkiye genelinde franchising sistemiyle yeni şubeler açmaya devam ediyor.

TAB Gıda, Çin fast food sektörüne giren ilk Türk şirketi değil. Çin’de ilk döner restoranı çiğköfte markası Komagene tarafından “Dönergene” markası ile Ningxia Eyaleti’nin başkenti Yinchuanda şehrinde 17 Kasım 2012 tarihinde açılmıştı. Dönergene, Çin’deki imalathanesi için yaklaşık 1 milyon euro yatırım yapmıştı…

Para Dergisi

 

 

 


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.