Studyo Daire Alıp Yatırım Yapmak Gündemde
studyo-daire

Gökkaya, yaptığı açıklamada, Türkiye’de çekirdek aile yapısının değiştiğini, aile tiplerinin yavaş yavaş küçülmeye başladığını söyledi.

Günümüzde beyaz yakalıların sayıca arttığını, iş nedeniyle büyük şehirlere göç eden genç ve yabancı uyruklu çalışanlar ile bekarların ayrı evde yaşamaya başladığını dile getiren Gökkaya, bireyselleşmeyi ve insanların yalnız yaşama isteğinde olmasını tetikleyen bu faktörlerin stüdyo, 1 1 ve 2 1 dairelere ilginin artmasına neden olduğunu belirtti.

YATIRIM İSTEYEN DE 1 1’İ TERCİH EDİYOR

Ayrıca fiyatlarının erişebilir olması, kolay satılması veya kiralanabilmesi nedeniyle 1 1 dairelerin yatırım amaçlı da çok tercih edilmeye başlandığını vurgulayan Gökkaya, gayrimenkul sektörünün de sosyal olarak değişen Türk toplumunun ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde değiştiğini ifade etti.

Gökkaya, farklı tasarımlı, deprem riski göz önünde bulundurularak inşa edilen stüdyo dairelerin sayısının arttığı ve sosyal donatı alanlarının ön planda olduğu projelerin ağırlık kazandığını kaydetti.

KÜÇÜK KONUTLARA VE GÜVENLİKLİ SİTELERE TALEP DAHA DA ARTACAK

Kişilerin güvenliğe verdikleri önemle de birlikte gelecek 10 yıl içinde küçük konutlara ve güvenlikli sitelere talebin artacağını bildiren Gökkaya, şöyle devam etti:

”Sosyoekonomik gelişmelere bağlı olarak tek başına yaşayanlar, birlikte yaşayanlar, çocuksuz aileler ve tek çocuklu ailelerin sayıları her geçen gün artıyor ve toplam nüfus içindeki payları genişliyor. Bu eğilimin önümüzdeki yıllarda da devam edeceği öngörülüyor. Söz konusu gelişmeler, konut talebini belirleyici unsur olarak ortaya çıkmaktadır. Bu ölçekteki hane halklarının sayısının artması, özellikle küçük konut talebini hızlandırıyor.

Sosyal, ekonomik ve demografik gelişmeler göz önüne alındığında, önümüzdeki 10 yılda bireylerin konut tercihleri de değişecek. Buna göre önümüzdeki 10 yıl içinde ilk olarak 110-125 metrekare arası, 2 1 ve 3 1 konutlar tercih edilecek. Kişilerin ikinci tercihi ise 75-90 metrekare arası 1 1 ve 2 1 konutlara olacaktır.”

DEPREMDEN KORKANLAR ALT, YALNIZ YAŞAYANLAR ÜST KATLARI İSTİYOR

Gökkaya, binalardaki kat tercihlerinin kişiye, konuta, projeye ve lokasyona göre değiştiğini de bildirdi.

Hayvanseverler ya da deprem korkusu yaşayanların bahçe katı ve alt katlarda oturmak istediğini dile getiren Gökkaya, yalnız yaşayan ve rezidans tarzı projelerle ilgilenen kişilerin ise üst katları tercih edebildiğini kaydetti.

Gökkaya, çocuklu ve geniş ailelerin tercihlerinin ise dubleksten yana olabildiğini sözlerine ekledi. Sabah


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.