Spumy Kozmetik Bayilik Bilgileri
FO,1825,59,spumy-portakal-yagli-anti-selulit-krem-50-gr-spumy-kozmetik-spumyEndüstriyel temizlik malzeme ve hizmetleri çerçevesinde temizlik makinaları ve aparatları, ev dışı temizlik kağıtları, ambalaj malzemeleri, iş güvenliği ekipmanları ve ikram grubu ürünlerinin satış ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Zengin ürün yelpazesi, geniş ve güçlü dağıtım ağı ve dinamik ekibiyle yıllardır müşteri memnuniyetini her zaman en ön planda tutmuştur.Kuruluşundan bu yana hızla gelişen ve ilerleyen firmamız 2007 yılından itibaren köpük sabun üretimine başlayarak kendi markası olan Spumy’i geliştirmiştir.

Spumy Markası, 7K Temizlik Ürünleri ve Dağıtım Ltd. Şti.’nin başarıyla sürdürdüğü ticari faaliyetlerinin en son halkasıdır. 16 Eylül 2010 tarihinde Gimdes Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği’ne başvuru yapan ilk firmalardan biri olan 7K, almış olduğu Helal Ürün Sertifikası ile Spumy ürünlerinin geliştirerek kişisel bakım sektöründe Helal Ürün anlayışının ilk temsilcisi olmuştur. Kasım 2011 tarihi itibariyle de %100bitkisel, naturel ve helal diş macunu, sıvı el sabunu, bebek ve yetişkin saç-vücut şampuanlarını piyasaya sürmüştür.

GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği) ve bu derneğe bağlı İktisadi İşletme Kurumu (GİMDES Helal Ürünleri Araştırma Enstitüsü) 2005 yılından bu yana gerek üretimle, gerekse ithalat yolu ile imal edilen ve tüketicilere sunulan GIDA, İLAÇ, TEMİZLİK ve KOZMETİK ürünleri ile diğer TEMEL İHTİYAÇ MADDELERİ’nin içeriğinde ve bu ürünlerin üretilmesinde kullanılan katkı maddelerinde bilinmesi gerekenlerin araştırılmasına gayret etme, helal standartlarını ve sertifikalandırma prosedürünü oluşturma işlevlerini yerine getirmek üzere faaliyet göstermektedir. Şu an itibariyle 200 ’ü aşkın firmanın GİMDES tarafından denetlenen sertifikalı ürünleri tüketiciye sunulmaktadır. GİMDES, Endonezya-MUI, Malezya-JAKİM, Singapur-MUIS, World Halal Councıl-Uluslararası Helal Konseyi gibi uluslararası kuruluşlar tarafında akredite edilmis güvenilir bir sertifikalandırma kurumudur.

Florür : Zehirli bir kimyasaldır. Doğada kullanılan flor gibi doğal özelliklere sahip olmadığından çocuklarda zeka geriliği, bağışıklık sisteminin çökmesi, enfeksiyonlara karşı direnç düşmesi, üreme sistemi zararları ve kalıcı dişlerin çıkmasının gecikmesi gibi pek çok yan etkileri vardır. Dişlerde bir takım beyaz lekelenmelere ve yumuşamalara da neden olur. Dişlerin daha kolay çürümesine yol açar. O nedenle yutmadığına emin olacağımız yaşa kadar çocuklara macun kullandırtmamalıyız. Bu yaş da 5-6’dır.

SLS ve Türevleri:
Tüm ticari şampuanlarda , sıvı sabunlar ve özellikle cilt kremleri ve diş macunları, endüstriyel temizleyiciler gibi diğer birçok sağlık ve güzellik maddelerinde yüzde 90 oranında bulunur. Köpük miktarını artırır, aşındırarak fazla yağ ve kiri saç ve deriden uzaklaştırır, şampuanın yayılmasını ve nüfuz etmesini sağlar. Cilde kolayca girer ve dokularda (özellikle beyin, kalp ve karaciğer dokuları) nispeten daha uzun süre kalır, ciltte döküntülere ve enfeksiyona yol açar. Kan dolaşımı yoluyla geçen SLS/SLES kalbe, karaciğere, akciğere, beyine ve gözlere sirayet eder. Kanser oluşturan diğer kimyasallar ile reaksiyona girer. Endokrin (hormon) sistemi ve üreme sistemini etkilediği ve cinsel gelişimi engellediği bilinmektedir. Saç köklerinden doğru emilerek göz bozulmasına sebep olur ,özellikle çocuklarda göz gelisimine zarar verir. Saç dökülmesi , aşırı cilt hassasiyeti, cilt kuruluğu ve alerjik reaksiyonlara da neden olduğu bilinmektedir.

Silikon: Saçı yumuşatma ve parlaklık verme amacıyla kullanılır. Cildi kaplar ve soluk almasını engellerler. Ciltte tahriş ve saç dökülmelerine neden olur. Sentetik yumuşatıcıların karaciğer ve lenf bezlerinde biriktiği ve hatta tümör oluşumuna neden oldukları bilinmektedir. Doğada çözülmez ve ekolojik değildir.

Sodyum Benzoat: Ürünlerde koruyucu ve raf ömrünü uzatıcı olarak kullanılır. Egzama, astım, kurdeşen gibi reaksiyonlara neden olduğu bilinmektedir. İngiltere’deki Sheffield Üniversitesi’nin 1999’dan bu yana yürüttüğü araştırmaya göre ,E211 insan hücresinin ’makine dairesi’ olarak bilinen mitokondria bölümünde kalıcı DNA hasarlarına yol açar. Hücrelerde meydana gelen bozukluklar çocukların yetişkin olduklarında Siroza ve Parkinson hastalığına yakalanma riskini artırır.

Renklendiriciler: Kozmetik ürünlere elde edildikleri söylenen bitkilerin rengi gibi renk sağlamak için kullanılırlar. Sertifikaları bilinmeyen ve tartışmalı olan yüzlerce sentetik ve petrokimyasal renklendirici mevcuttur. Çoğu hala test aşamasında olup, bir kısmının toksit ve kanserle ilişkili olduğu bilinirken pek çoğunun da güvenirlilikleri ispatlanmamış ve araştırılmamıştır. Spumy ürünlerini hamileler, çocuklar, kısacası tüm aile fertleri güvenle kullanabilir ve çevrenize tavsiye edebilirsiniz.

Bir ürün veya gıdanın helal olması için iki unsur vardır. İlki tüm içerik ve üretim şartları, diğeri ise hak yenmeden ve ticari değerlere İslami açıdan uygun olarak tüketiciye ulaştırılmasıdır. Günümüzde ticari açıdan her ne kadar İslami kurallara uygun şekilde ihtiyaçlar karşılanabilse de, içeriklerin ve üretim prosedürleri açısından ihtiyaç duyulan gıda, kişisel bakım ve temizlik ürünlerinin helal olduğunu sınamak neredeyse imkansız bir hal almıştır. Hayvansal ve sentetik içeriklerle üretilerek tüketiciye ulaşan ürünler her tüketiciyi sağlık açısından tehdit ederken dini açıdan da Müslüman Alemi’nin en büyük kaygısı durumundadır. İşte bu durumdan hareketle ülkemizde, Gimdes Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalandırma Araştırmaları Derneği’nce denetlenerek üretim bandının yanında bulunarak üretilen ürünlerimizde hiçbir kimyasal SLS, Koruyucu, Florür, Sakarin, Renklendiriciler ve kimyasal esanslar ihtiva etmezler, Gönül rahatlığı içerisinde tüm aile bireylerinize kullandırabilir ve tavsiye edebilirsiniz.

Spumy Bayilik İletişim Bilgileri

Adres : İstoç 20. Ada no:91 Bağcılar / İSTANBUL / TÜRKİYE
Mail : info@spumy.com.tr
Tel : 0 212 474 09 09
Fax : 0 212 659 81 86


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.