Spor ayakkabı satışları artıyor
Ülkemizde de spor ayakkabı satışlarında çok ciddi oranda artış var,bunun en önemli sebebi ise sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine paralel olarak, spor yapan bireylerde artış olması.

koşu ayakkabısıSağlıklı yaşam bilincinin artması ile koşu ayakkabıları satışında adeta patlama meydana geldi,özellikle koşu ayakkabıları satışında ciddi oranlarda artmaya başladı.Aktif spor bilincinin yaygınlaşması ve popüler hale gelmesi, koşu sporu ile sektörün önümüzdeki dönemlerde daha hızlı büyüyeceği tahmin ediliyor.Bakıldığında sektördeki tüm spor ayakkabı markalarının satışında çok önemli bir artış olduğu görülüyor.Bu durum yeni bir sektöründe ortaya çıkmasına neden olmayada  başladı.Bazı  firmalar ihtisas spor ayakkabı mağazaları dahi açmaya başladı.

Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmasına rağmen, Avrupa ve Amerika’da büyük bir endüstri olan koşu pazarı,  ülkemizde de hızlı bir büyüme içine girmeye başladı.

Yatırım yapılacak bir sektör mü?

Şuandaki verilere bakıldığında net rakamlar olmasada, sektördeki büyümeyi reel olarak görmek mümkün.Gezip incelediğimiz yerlerde gördüğümüz kadarıyla, koşu ayakkabı satışlarında ciddi bir pazarın ortaya çıktığı ve satışların arttığı mağaza sahiplerincede doğrulanıyor.

Tabi yatırım yapacakların iyi bir bölge belirlemesi ve iyi bir ön çalışma yapması karlılığı artıracak bir faktör olacaktır.

 

Melda ASLAN

Orjinalisfikirleri.com


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.