Sitenizin Hitini Nasıl Yükseltirirsiniz ?
Web sitesi kurdunuz ve para kazanmak istiyorsunuz.Sitenin ortalama belli bir hite ulaşması 3-6 ay arasında bir zaman almaktadır.Bu süre zarfında sitenize içerik koyduğunuz gibi oldukçada siteyle ilgilenmeniz gerekir.

seo teknikleri
seo teknikleri
Bilindiği gibi internet site sayısının çok fazla artmasına paralel olarak sitelerin ilk sayfalarda çıkma olasılığıda gitgide azalmakta ve etkili seo yöntemleri ile ilk sayfalarda çıkılmaya çalışılmaktadır.
  Sitenizin Hitini Nasıl Yükseltirirsiniz ?
1. Anahtar Kelime Araştırmasını Yeniden Yapmak

İlk seferde, anahtar kelime araştırmasını kusursuzca yapabilen çok az site vardır. Bunun nedeni de, belirli anahtar kelimelerin her ay aldığı X miktarındaki arama yoğunluğunun, sizin için sürekli faydalı olacağını garanti etmeyeceğindendir. Bunun aksine, çok fazla inanarak kullanmadığınız bir anahtar kelime, daha iyi sonuçlara yol açabilir. Belli anahtar kelimeleriniz, Siteniz için iyi performans gösterecek gibi görünürken, bunu gerçekten yapıp yapmadıklarını görmenin zamanı şimdidir. Hangi anahtar kelimeler umduğunuz gibi performans göstermiştir? Hangileri beklenenden daha düşük bir performans sergilemiştir? Sitenize sabit bir akış getirecek olan yeni anahtar kelimeleri gösteren herhangi bir akım görüyor musunuz?

Arama davranışları, zamanla gelişir; yani 2011’de işe yarayan anahtar kelimeleriniz 2012’de aynı şekilde işlemeyebilir. Yeni anahtar kelimelerine yönelmekten korkmayın, ama sitenizin analitiklerine dayalı değişikliler yaptığınızdan emin olun! Yeni bir anahtar kelime deneyeyim derken, yanlışlıkla, iyi iş gören bir anahtar kelimeyi kaldırmayı istemezsiniz.
2. Web sitenizin İçeriğini Güncellemek

2012’de firmanız/markanız ne gibi yenilikler yapacaktır? Yeni bir ürün mü çıkaracaksınız? Bu yeni ürünün mutlaka sitenizde yer alması ve sitenizin geri kalanına internal linkler aracılığıyla bağlı olması gerekir. Firmanızla ilgili bir sosyal profil mi oluşturacaksınız? Bu özellikler doğru zamanlarda siteye eklenmeli veya çıkarılmalıdır. Örneğin, yılbaşıyla ilgili duyurularınızı, yılbaşı geçtikten sonra yapamazsınız. Firmanızın/markanızın güncel pozisyonunu tam olarak yansıtan bir içerik ve site oluşturmaya özen gösterin.
3. Blog/Makale Konuları Bulmak İçin Düşünmek

Çoğu firmanın içerik düzenlemesiyle ilgili karşılaştığı bir numaralı problem, uygun konu bulmaktır. 2012 için şimdiden harekete geçin ve düşünmeye başlayın! Eğer konularınızın yavaş yavaş yeterli olmadığını düşünmeye başladıysanız, ortaklarınızdan veya çalışanlarınızdan yardım almaktan çekinmeyin. Örneğin, çağrı merkezinde çalışan ekip arkadaşlarınızdan, her gün onlara yöneltilen soruları not almalarını isteyin. Böylece müşterilerden gelen talep doğrultusunda blog yazıları veya makaleler yayınlayabilirsiniz.

Ayrıca, rakiplerinizin bloglarının RSS feed’ine üye olabilirsiniz. Sizin gibi aynı hedef kitleyi seçmişse, oradaki konular size uygun olacaktır. Onların yazılarından yararlanabilir (ASLA KOPYALAMAYIN), kendi tecrübe ve yorumlarınızı ekleyerek BENZERSİZ bir içerik oluşturabilirsiniz. Ayrıca onların değinmediği konuları gözden geçirip, onlarla ilgili yazılar oluşturabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, müşterilerinize direkt olarak sorabilirsiniz. Sosyal profillerinde bazı sorular yöneltin ve neleri öğrenmek istediklerini ölçmeye çalışın. Sonrasında, bu açık alanı kaliteli yazılarınızla doldurun.
4. Bir Link Denetimi Yapmak

2011 yılında oluşturduğunuz link portföyünü detaylı bir şekilde incelemek, link denetimi yapmanın güzel bir yoludur. Linklerinizin çoğunluğu nereden gelmektedir? Bir kategoride en ağırken ötekinde daha hafif mi kalıyorsunuz? Hatırlayın, arama motorları link inşasında çeşitli yaklaşımlar görmek ister. Akış için ne kadar fazla kaynak olursa, sayfanız o kadar az zayıf olur.

Bir link denetimi yapmak, sadece, yıl boyuca sosyal medya, video, blog yorumları ve daha fazlasıyla oluşturmuş olduğunuz linkleri değil bunun yanı sıra sitenizin kendiliğinden kazandığı linkleri de gösterir. Bu kendiliğinden oluşan linkleri kontrol edemeyeceğiniz için, her birinin kaynağını belirlemek ve gelecek yılda sitenize yarar mı zarar mı getireceğine karar vermek önemlidir. Eğer kendiliğinden gelen linklerinizin çoğu spam, düşük kaliteli veya kötü sitelerden (pronografik, kumar) geliyorsa, SEO’nun öbür yüzüyle karşılaşırısınız. Bu tip SEO, spam siteleri oluşturup rakibinize link olarak eklemeyi içine alır ve arama motorları black hat link inşası yaptığınızı düşünür. Link inşasıyla ilgili bir ana hat oluşturmalısınız. Böylece 2012’de ne tür işler yapmanız gerektiğini bilirsiniz.

arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır, başarılı seo çalışmaları, seo, seo analiz, seo analiz nedir, seo analiz siteleri, seo araçları, seo backlink white had, seo dersleri, seo eğitimi, seo nasıl yapılır resimli anlatım, seo nasıl yapılır video, seo paketleri, seo teknikleri 2014, seo teknikleri google, seo teknikleri nedir, seo uzmanı, sitenin hiti nasıl artar, ücretsiz seo,


admin hakkında 1305 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.