Shapes For Women’dan iki yeni Franchise Paketi: Shapes Studio ve Shapes Studio Premium
DG Spor Aletleri Sanayi, egzersiz sektörüne ilk olarak  “Shapes For Women” markasıyla 2007 yılında girmiştir ve 2008 yılından beri Türkiye genelinde “sadece kadınlara özel, hidrolik egzersiz” konusunda bayilikler vererek Türk kadınlarını spor sektöründe kalite ile buluşturmuştur.

Güçlü ve global bir markanın iş ortağı olmak, sadece işin kuruluş aşamasında değil, gelecek yıllardaki vizyonu ve gelişimi için de çok önemlidir. Shapes bu özelliği ile de Türkiye’nin en yenilikçi egzersiz ve franchising zinciridir. İç dinamizmi çok yüksek olan bu sektörde markaların da bu hıza ayak uydurması çok önemlidir.

Kuruluştan beri “ilk”leri uygulamayı amaç edindik ve ilk web tabanlı üye takip sistemini uyguladık, www.shapesdiyet.com ile egzersiz ve diyeti sanal ortamda kombinledik, Türkiye’ye Piloxing’i ilk biz getirdik…

Şimdi de “özel durumlar için, özel antrenman” gerekliliğinin bilinci ile 2007 yılından beri Shapes For Women markasıyla Türkiye’nin pek çok ilinde, hidrolik egzersiz ekipmanları ile kadınlara özel butik spor salonu hizmeti vermekte olan DG Spor ve Aletleri Ltd. Şti. SHAPES STUDIO, Grup Fitness ve Personal Training sistemi ile SHAPES STUDIO PREMIUM Grup Fitness, Personal Training ve Reformer Pilates sistemlerini oluşturmuştur.

SHAPES FOR WOMEN: Hidrolik Egzersiz Sistemi (http://shapesforwomenturkey.com/kadinlara-spor-salonu/hidrolik-egzersiz )

 

Fitness, step ve aerobik kombinasyonu olan Shapes Egzersiz Sisteminin sadece kadınlara yönelik olmasının nedeni ekipmanların kadın fizyolojisine göre tasarlanıp üretilmiş olmasıdır. Kilo kaybetmek, incelmek, vücudu şekillendirmek için ideal bir çalışma olan bu sistemin çok önemli bir özelliği de 30 dakikalık bir çalışma ile vücudun gereksinimi olan günlük spor ihtiyacı karşılamasıdır. Seans olmaması ve günün her saati uygulanabilmesi nedeniyle öğrenci, çalışan kadın veya ev kadını ayrımı olmaksızın tüm kadınlar için idealdir!

FRANCHİSE ADAYLARINDA ARANAN ÖZELLİKLER NELERDİR? Yatırımcıların spor eğitimi almış olmaları veya spor tecrübesine sahip olmaları şart değildir. Shapes, spor akademisi mezunu olmayan yatırımcılarına, akademi mezunu ve alanında uzman eğitmenler istihdam etmeleri için tam destek vermektedir. Açılış öncesi yatırımcılarımıza egzersiz, satış pazarlama, yönetim ve organizasyon alanlarında gerekli tüm bilgiler aktarılmaktadır. Genel anlamda önemli olan hem işletmecilerin hem de antrenörlerin işine sahip çıkan, insan ilişkileri kuvvetli, iyi organize olabilen, kendine ve çevresine özen gösteren, aktif, dışa dönük, motivasyonu yüksek olmalarıdır. İşletmeci ve çalışan antrenörlerin kadın olması zorunluluktur ancak yatırımcı erkek de olabilir.

 

SHAPES FOR WOMEN YATIRIM ŞARTLARI NELERDİR? Yatırım bedeli 33.500 TL’dir. Bu bedele ekipmanlar, web tabanlı üye takip yazılımı (CRM), yer onayı, açılış öncesi eğitim ve açılış sonrası koçluk hizmeti ve marka bedeli dâhildir. Shapes’te sektördeki benzerlerinden farklı olarak bölge koruma garantisi de net tanımlarla verilmektedir.

 

SHAPES STUDIO, Grup Fitness ve Personal Training ve SHAPES STUDIO PREMIUM, Grup Fitness ve Personal Training, Reformer Pilates Sistemleri: (http://shapesforwomenturkey.com/studio-premium/shapes-studio-nedir )

Shapes Studio’da, egzersizi eğlenceli bir şekilde, müzik eşliğinde yapmak isteyenler için Grup Fitness çalışmaları, özel bir ihtiyaç veya istek halinde antrenörle birebir yapılan Personal Training çalışmaları; Shapes Studio Premium’larda ise bunlara ek olarak Reformer Pilates çalışmaları yapılmaktadır.

 

GRUP EGZERSİZ ÇALIŞMALARI: Bireysel egzersiz çalışması gerekmeyen durumlarda, sağlıklı yaşam ve eğlence amaçlı yapılacak egzersizler için “grup fitness” adı verilen, en az 3-4 kişilik gruplarla, müzik eşliğinde yapılan çalışmalardır. Bu egzersizlerde, antrenman bilimi, değişik müzik ve kültürler ve dans ile yoğurulmaktadır. Böylece farklı müzik ve kültürler sınırları aşmakta ve dünyaya yayılmaktadır. Piloxing, Zumba, Masala Bhangra… gibi çalışmalar bunlara güzel birer örnektir.

BİREYSEL EGZERSİZ ÇALIŞMALARI: Eğitmenle özel olarak yapılan, kişinin günlük programına ve beslenmesine en uygun egzersiz programının oluşturularak zaman kaybı olmadan ve yüksek performansla en iyi neticeye, en kısa zamanda ulaştıran çalışmalardır. Personal Training’in en önemli özelliklerinden biri planlanması ve uygulanması zor olan fonksiyonel egzersizleri, doğru ve güvenli yapabilme olanağı sunmasıdır. Shapes Studio sisteminde asıl olan makinaların gücü değil, doğru bir rehberle insanın kendi vücudundaki sınırların gücünü fark etme sanatıdır ve egzersizin kişiye özel olması gerektiğini savunulmaktadır.

REFORMER PİLATES ÇALIŞMALARI: Yoğun iş temposunun beraberinde getirdiği düzensiz ve sağlıksız beslenme bireylerde fizyolojik rahatsızlıklara neden olurken, aynı zamanda stres ve hareketsizlik ise psikolojik rahatsızlıklara ve postür ( duruş ) bozukluklarına neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda devreye giren Reformer Pilates, zayıf kasları da güçlendirerek tüm vücut bilincini ve dengesini arttırır.

KİMLER SHAPES STUDIO / STUDIO PREMIUM AÇABİLİR? Yatırımcılarımızın  spor kökenli olmaları gereklidir. Besyo mezunu veya merkezimizce  geçerliliği kabul edilen en az bir antrenörlük sertifikasına (Pilates, Fitness…) sahip olan, girişimci ruha sahip, enerjik, çalışmayı seven, özgüveni yüksek ve güler yüzlü kadın antrenörler bir Shapes Studio şubesi açabilir. Çünkü yatırımcılarımız yaklaşık 3 aylık periyotlarda düzenli  ve katılımı zorunlu eğitimlere tabi tutulurlar ve böylelikle hem dünyadaki grup egzersiz trendlerini izler ve uygularlar, hem de personal training ile ilgili yeni sertifika programları ile hizmetlerini bir üst seviyeye çıkartırlar.

SHAPES STUDIO FRANCHİSİNG BEDELİ NEDİR VE NELERİ KAPSAR? Shapes Studio franchise bedeli lansman özel fiyatı ile 26.500 TL’dir. Direnç makine ve aksesuarları ile serbest ağırlıklardan oluşan bir içeriğe ek olarak kontrat süresince marka kullanımı, açılış öncesi 6 günlük eğitim(2 gün işletmecilik ve 4 gün antrenman eğitimi), açılış sonrası 3 günlük koçluk hizmeti, web tabanlı ShapesNet üye takip programı ve her türlü bilgiyi içeren Shapes Personal Training manueli dâhildir.

SHAPES STUDIO PREMIUM FRANCHİSİNG BEDELİ NEDİR VE NELERİ KAPSAR? Shapes Studio franchise bedeline ek olarak sadece BASI Pilates’ten tedarik edilecek olan ekipman ve eğitim bedelleri gelecektir. İlave bir marka bedeli yoktur.

GÜÇLÜ MARKANIN GÜÇLÜ İŞ ORTAKLARI: Shapes Studio’da kullanılan ekipman ve aksesuarların tedariğinde iş ortağımız, sektörün öncüsü  Interspor’dur. Shapes Studio Premium’da ise, İnterspor’a ek olarak Reformer Pilates ekipman ve eğitimlerinde iki güçlü marka Shapes ve BASI Pilates®, yenilikçi ve profesyonel bakış açısını bir araya getirdi.

Yüksek standartlarda Shapes Studio Premium salonları, güçlü iş ortakları ve Shapes’in geniş iş tecrübesi ile Türkiye genelinde yayılmayı hedeflemektedir.

ARANAN İŞ YERİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR? Tüm Shapes salonlarının “uygun yer” de olması için Shapes merkez ekibi size maksimum destek vermekte ve sizinle birlikte çalışarak yer onayını vermektedir. Tüm salonlarımızın aynı standartlarında olmasını sağlamak amacıyla salon içerisinde kullanılacak duvar renkleri, zemin kaplama malzemeleri, renk standartları ve tabelalar tanımlıdır. Bu standartlar size tadilat aşamasında rahatlık sağlayacaktır. Yaklaşık olarak 120 – 170 m2 aralığındaki ve giriş katındaki “dükkân” niteliğindeki yerleri tercih etmekteyiz.

 

YATIRIMCILAR NEDEN SHAPES’İ TERCİH EDİYOR? Shapes markası, sektördeki benzerlerinden farklı olarak konumlanmıştır ve “Butik Spor Salonu” olarak bilinmektedir. Fiziksel standartlarımız, pazarlama konularındaki kaliteli ve farklı çalışmalarımız ve global trendleri takip eden, yenilikleri hızla adapte edebilen yapımızın yarattığı elit marka algısı, girişimcileri bize çekmektedir.

 

SHAPES ‘i daha yakından tanımak için; Web sayfası  www.shapesturkey.comdan basın haberlerini, foto galeriyi ve bayi yorumlarını ziyaret edebilir, www.facebook.com/shapesforwomenFacebook

Fun sayfasından izleyebilir, www.twitter.com/shapesturkeyTwitter Merkez sayfamızı takip edebilirsiniz.

 

Shapes For Women Turkey                                  
Talatpaşa Bulv. No:63 K.1 D.4  Alsancak – İZMİR
Tel        : +90 232 463 64 69
Faks     : +90 232 463 64 79
Web     : www.shapesturkey.comwww.shapesdiyet.com

www.facebook.com/shapesforwomenwww.twitter.com/shapesturkey

 

Shapes-For-Women

 


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.