Sestek Konuşmayı Metne Çeviren Yazılım Geliştiriyor
sestek
2001- Türkiye’nin ilk konuşma tanıma uygulaması
2001- Görme engellilere yönelik dünyanın ilk Türkçe konuşan yazılımı: GVZ NetOkur
2001- Türkiye’nin ilk sesli bankacılık uygulaması: Koçbank-Fonobank
2002- Dünyanın ilk konuşmacı dönüştürme uygulaması
2002- Türkiye’nin ilk bütünleşik mesaj sistemi: THY-Unified Messaging
2002- Dünyanın ilk Türkçe bilgisayar kumanda yazılımı: KomutAnlar
2003- Türkiye’nin ilk ses ile kumanda edilebilen beyaz eşya entegrasyonu: Arçelik
2004- Türkiye’nin ilk Türkçe uyumlu, Cisco IP santral ile entegre Otomatik Operatör-Voice Mail entegrasyonu
2005- Türkiye’nin TTS teknolojisi ile seslendirilen ilk internet gazetesi: Sabah
2006- Türkiye’nin ilk konuşma sentezleme teknolojisi içeren dış arama projesi
2007- Sestek-GVZ birleşmesi
2007- Türkiye’nin SR ve TTS teknolojileri ile entegre ilk sesli portal hizmeti: Turkcell 8080 Finans Hattı
2008- Dünyanın ilk Türkçe Speech Analytics yazılımı
2009- Karel santrallere entegre voice mail yazılımı
2010- Konuşma tanıma yazılımı ve müşteri temsilcisinin güçlerini birleştiren patentli çağrı merkezi çözümü: Seamless Agent
2011- GVZ Voice Verification yazılımı ile sesli imza uygulaması: AVEA
2011- Telefon rehberindeki kayıtlara sesli komutlarla ulaşmaya olanak tanıyan mobil uygulama: iPhone için Sesli Arama
2011- Dünyadaki ilk doğal diyalog uygulamasını barındıran altyapısı ile görme engellilerin kitap, dergi ve gazete gibi kaynaklara telefonla ulaşmasını sağlayan Sestek projesi: Görme Engelli Bilgi Erişim Platformu
2012- Türk bankacılık sektörünün ilk sesli imza uygulaması: DenizBank için Voice Verification projesi.
2012- Telefon rehberindeki kayıtlara sesli komutlarla telefon etmeye olanak tanıyan mobil uygulama: iPhone için Sesli Arama-Pro

Sestek Speech Analytics’in Garanti Emeklilik Çağrı Merkezi’nde konumlandırılması ile çağrı merkezindeki tüm görüşmeler detaylı bir biçimde analiz edilmeye başlamış; elde edilen içgörülerin süreçlere yansıtılmasıyla çağrı merkezi performansıyla ilgili birçok unsurda fark edilir iyileşme yaşanmıştır.

Sestek Voice Verification yazılımının DenizBank Çağrı Merkezi’nde konumlandırılması ile çağrı merkezini arayan müşteriler sesli imzalarını kullanarak sisteme giriş yapabilmekte ve işlemlerini güvenli biçimde gerçekleştirebilmektedir. Bu çalışma ile Türkiye’de bankacılık alanının ilk sesli imza projesi gerçekleştirilmiştir.

Sestek Voice Verification yazılımının Avea Çağrı Merkezi’nde konumlandırılması ile çağrı merkezini arayan müşteriler sesli imzalarını kullanarak sisteme giriş yapabilmekte ve işlemlerini güvenli biçimde gerçekleştirebilmektedir. Kayıtlı sesli imza sayısının 1.5 milyona yaklaştığı proje en büyük sesli imza projeleri arasında yer amaktadır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokenti’nde faaliyet gösteren Sestek, 2000 yılında Prof. Dr. Levent Arslan tarafından kuruldu. Ses ve iletişim teknolojileri, çağrı merkezi uygulamaları ve müşteri hizmetleri otomasyonu alanlarında faaliyet gösteren şirketin altı adet tamamlanmış, üç tane de devam eden TÜBİTAK destekli Ar-Ge projesi var. En önemli projesi bir konuşma dönüştürme yazılımı. Yazılım sayısal işaret işleme, metin konuşma sentezi, konuşmacı algılama ve ses dönüştürme alanlarında uzman ve şirketin iddiasına göre dünyanın ticari nitelikteki ilk ve tek konuşmacı dönüştürme yazılımı. Firma, aynı teknoloji ile yeni nesil çağrı merkezi, otomatik sesli mobil tercüman sistemi ile görme engelliler için bilgisayar kullanımına yönelik projeler geliştiriyor. Ses ve iletişim teknolojileri alanında lider konumda olan firma üniversite ile sanayi işbirliğinin başarılı bir örneği ve ihracat konusunda büyük potansiyele sahip.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.