Sertifikalı Fidanlara ve Sertifikalı Çilek Fidesine Destek Geliyor
Çilek fidesi yetiştiriciliğine devlet desteği geliyor,karlı bir yatırım olması yanında devletin fide yetiştiriciliği desteklemesi ürüne olan talebinde ne denli büyük olduğunun bir göstergesi..

Çilek fidesi yetiştirirciliği
Çilek fidesi yetiştirirciliği
Uzun zamandır hep bahsettiğimiz çilek yetiştiriciliğine nihayet devletten de destekler artrmaya başladı, çilek fideleride dahil olmak üzere sertifikalı fidan yetiştiren girişimcilere ödeme şekli ise şöyle olacak.

Fiyatlandırmaya gelince…

Standart Sertifikalı , Bodur meyve fidan türleri ile bahçe tesisi 150 350 Yarı bodur meyve fidan türleri ile bahçe tesisi 150 300 Bağ ve diğer meyve fidanları ile bahçe tesisi 100 230 Zeytinde yağlık çeşitler ile bahçe tesisi 50 100 Aşılama ile çeşit değiştirme – 250 Virüsten ari fidanlara ilave olarak 50 100 Sertifikalı çilek fidesi desteği – 300 Sertifikalı/Standart Antepfıstığı Anacı ile Meyve Bahçe Tesisi Desteği 100 230 – Patates siğili hastalığı olan illerde yüzde 50 ilave ödeme

Patates siğili hastalığı görülen Adana, Giresun, Gümüşhane, Kayseri, Niğde, Nevşehir, Ordu ve Trabzon’da sertifikalı fidan ve standart fidan ile bağ ve bahçe tesis eden üreticilere yüzde 50 fazla ödeme yapılacak.

Desteklemeden yararlanmak isteyen çiftçiler, ÇKS Yönetmeliğinde yer alan usul ve esaslara göre ÇKS kaydını yaptırdıkları il/ilçe müdürlüğüne başvuracak. Başvurularda ÇKS bilgilerinin güncellenmesi, ÇKS kaydı yoksa kaydın yapılması esas olacak.


admin hakkında 1324 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.