Sera Kurmak İsteyenler İçin İş Fırsatı
seraÖzellikle akdeniz bölgesinde seracılık işi yapmak isteyenler için bu işi anahtar teslim yapan firmalar var.Eğer sera kurmak istiyorsanız bu haberi dikkatle okuyun.

Seracılık yapacaklara öncelikle maliyeti metrekare başına ortalama 14,50 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Yani bir dönüm seranın maliyeti 15.000 lira civarında. Fide veya çiçek yetiştirmek isterseniz sera kurulum maliyeti biraz daha artıyo. Bir seranın maliyeti dönüm başına 15.000 TL ile 18.000 TL ‘ ye kadar çıkabiliyor

Seracılık yapmak isteyenler için şöyle bir ön bilgiyle başlayalım,bu iş için ikiseçenek var bunlar Siyah demir ve siyah boru kullanılarak yapılan seralar ve galvanizli boru ve oluk kullanılarak tesis edilen seralardır. Galvanizli olarak yapılan tesislerin daha uzun ömürlü olduğu bilinenn bir gerçektir.Tabi burum maliyet unsurunuda biraz değiştirmektedir.Ortalama % 45 oranında maliyet farkı oluşmaktadır.

Serada organik tarım

Organik tarım son zamanların gözde yatırım alanlarından. Serada organik tarım ürünü yetiştirebilirsiniz. Organik tarıma elverişli bir sera kurmanın maliyeti 30.000 TL ile 70.000 TL arasında değişmekte.
Antalya’da faaliyet göstermekte olan imece plastik, bu iş fikrimizle girişimciler için her türlü sera tesisinde anahtar teslim proje gerçekleştiriyor.

Güney seracılık
Adres : Konak Mah. Sari Sok. No:3/1 Aksu / ANTALYA
Tel : +90(242) 462 14 76
Faks : +90(242) 462 22 72
E-Mail : info@guneyseracilik.com


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.