Şehirde 600 Lira Köyde 3000 lira Maaş‏
Çoban aranıyor
Çoban aranıyor
Günümüz maalesef kentsel yaşamanın cazibesine kapılıpta büyük şehirlere akın eden insanlarla dolu,kırsaldaki toprağını ve hayvanlarını satıp büyükşehirlerde para kazanmaya gelenler bekledikleri gibi bir yer bulamasalarda genede büyük bir direnç gösterip buralarda yaşamaya devam ediyorlar.

Oysaki anadoluda da bir çok iş alanları mevcut ,hatta bazen hiç beklenmeyen yerlerde dahi büyükşehirlerde yöneticilerin aldığı para kadar kazanmakta mümkün.Bunun en basit örneği çankırı’lı besicilerden geldi,hayvanlara bakacak çoban bulamayan besiciler 3000 lira maaş vermelerine rağmen çoban bulamadıklarını söylüyorlar.

Burda 3000 liraya çobanlık yapmayı kabul etmeyenler,İstanbulda daha zor şartlarla 600 lira gibi paraları kabul ederek yaşamaya çalışıyorlar.Evet insanın doğasındaki tezatlı burada olsa gerek.

En azından para kazanmak isteyenlere haberimizi genede iletelim.Çankırı Damızlık, Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Susam ile iletişime geçebilirsiniz.Belki büyükşehir hayatını bilen biri buraya geri döner ve bu işi yapmak ister. İstanbul yada Ankara gibi şehirlerin yorucu yaşam koşullarından kaçmak isteyen insanlarla dolu olsada genede güçlü bir irede sergileyerek buralarda kalmaktalar.Acaba bizler kendimize eziyet etmeyi mi seviyoruz yoksa bu kısa hayatımızda güzel bir yaşam süreceğine sefil gibimi yaşamak mı iyoruz.

Takdir sizlerin…


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.