Şehir İçi Az yakan Otomobil Twizy

Renault’nun üretiği yeni ergonomik araç olan Twizy ile 305 saatlik şart ile 100 km yol gidilebilecek.

Az yakan otomobiller

Az yakan otomobiller

Twizy’i farklı kılan en büyük özellik ise şehir içinde çok yakan araç konseptinin aksine ,trafik sıkıştığında daha uzun yol gitme şansı sunması.Araç frenine her basıldığında geri kazanım yöntemi ile şarj depolanıyor böylece dur kalklar artık eskisi gibi olmuyor.

220 voltluk herhangi bir prizde şarj edilebilen aracın, tek seferlik kullanımdaki elektrik maliyeti 2,50-280 lira arasında yer alıyor. Reanult, pil için 3 yıl 50 bin kilometre garanti veriyor. Maksimum 80 km/saat hıza çıkabilen araç 0’dan 50 km/saat hıza 6,5 saniyede çıkıyor. 17 beygir gücündeki elektrikli motor, 57 Nm tork ve 13 kW güç üretiyor. Aracın avantajlarından birisi de küçük olması. 3,2 metre manevra çapına sahip. 1,46 metre yüksekliği, 1,24 metre eni ve 2,34 metre uzunluğu bulunan Twizy, ortalama bir otomobilin park ettiği alana dikine girebiliyor. Yukarı açılan kapıları sayesinde aynı yere 3 Twizy yan yana park edebiliyor.


admin

Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir