Şehir İçi Az yakan Otomobil Twizy
Renault’nun üretiği yeni ergonomik araç olan Twizy ile 305 saatlik şart ile 100 km yol gidilebilecek.

Az yakan otomobiller
Az yakan otomobiller
Twizy’i farklı kılan en büyük özellik ise şehir içinde çok yakan araç konseptinin aksine ,trafik sıkıştığında daha uzun yol gitme şansı sunması.Araç frenine her basıldığında geri kazanım yöntemi ile şarj depolanıyor böylece dur kalklar artık eskisi gibi olmuyor.

220 voltluk herhangi bir prizde şarj edilebilen aracın, tek seferlik kullanımdaki elektrik maliyeti 2,50-280 lira arasında yer alıyor. Reanult, pil için 3 yıl 50 bin kilometre garanti veriyor. Maksimum 80 km/saat hıza çıkabilen araç 0’dan 50 km/saat hıza 6,5 saniyede çıkıyor. 17 beygir gücündeki elektrikli motor, 57 Nm tork ve 13 kW güç üretiyor. Aracın avantajlarından birisi de küçük olması. 3,2 metre manevra çapına sahip. 1,46 metre yüksekliği, 1,24 metre eni ve 2,34 metre uzunluğu bulunan Twizy, ortalama bir otomobilin park ettiği alana dikine girebiliyor. Yukarı açılan kapıları sayesinde aynı yere 3 Twizy yan yana park edebiliyor.


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.