Sarar Pakistan Pazarına Giren İlk Türk Firması Oluyor
sarar

1944 yılında Eskişehir’deki bir terzi atölyesi ile moda dünyasına merhaba diyen Sarar, şık ve yaratıcı tasarımları ile bugün 5 kıta 49 farklı ülkede boy göstermeyi sürdürüyor. Uzman tasarımcıları ve kaliteli kumaşları ile erkek ve kadın giyim dünyasındaki moda rüzgarına yön veren Sarar’ın ev tekstili sektörü için yarattığı farklı tasarımlar ise yaşam alanlarına şıklık katmak isteyenlerin vazgeçilmezi oluyor. Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca modaseveri, özgün çizgileri ile buluşturan Türk moda devi Sarar; kusursuzu yaratmak için çıktığı yolculuğuna, ilk günkü özenli işçiliği ve zarafetin kaliteyle buluştuğu eşsiz koleksiyonları ile devam ediyor.
Bugün 34 ülkede 76 mağazasıyla faaliyet gösteren Sarar, dünyada en yaygın Türk hazır giyimcilerden. Bulunduğu pazarlar, özel dikim yapılan yerlerle birlikte 5 kıtada 49 ülkeyi buluyor. Sarar Giyim CEO’su Emre Sarar, yeni adım atacakları ülkelerden Kanada’ya büyük önem verdiklerini, bu ülkede 2023 yılına kadar 10 mağaza açacaklarını vurguluyor. Sarar, bunun gerekçelerini şöyle anlatıyor: “ABD Chicago mağazamıza Kanada’dan yüksek sayıda müşterinin gelmesi bizi bu pazarı araştırmaya sevk etti. Gördük ki Ka-nada’da hazır giyim ürünlerine ABD’den çok daha yüksek vergi var. Bu yüzden ABD’ye göre çok pahalı. Rakip sayısı daha az. Ürünlerimiz beğeniliyor.” Emre Sarar’ın verdiği bilgilere göre Bahreyn’deki mağaza Seef Mall’da, Dubai’deki Mail of the Emirates’te, Pakistan lslama-bad’daki Jiıınah Süper Mall’da hizmete girecek. Toplam 685 bin dolara mal olacak bu yatırımlar franchising yöntemiyle gerçekleştirilecek. Emre Sarar, halen 12 mağazalarının bulunduğu ABD’de de bu yıl çok sayıda mağaza açacaklarını ve bu mağazaları kendilerinin işleteceğini söylüyor. Sarar’ın yurtiçin-de ise 160 mağazası var.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.