Saksıda Fesleğen Yetiştirip Satabilirsiniz
saksida-feslegenÇiçek yetiştirerek para kazanmak oldukça kolay bir iş olsada farklı türleri insanlara sunmak daha avantajlı olabilir.Bunlardan biride hoş kokusuyla fesleğen gelmektedir.

Fesleğen yetiştirip satmak,çok fazla uğraş gerektirmeyen,sermayesi az olan bir iş fikri aslına bakarsanız.Yaz mevsiminin de yaklaştığını varsayarsak eğer ek gelir olarak azda olsa bütçenize katkıda bulunabilir fesleğen yetiştirip satmak.

Bize Lazım Olan Ürünler:

İlk olarak ne kadar ekmeyi planlıyorsak o kadar toprak almak.(Kaç adet saksı bunu aşağı yukarı kafanızda hesaplarsınız zaten.)

İkinci olarak fesleğen tohumu buda çok pahalı bir şey değil.

Ve son olarak gerektiği kadar saksı alıp,ekme işlemine başlıyoruz.

Fesleğenleri Saksıya Nasıl Ekeriz?

Toprağı saksıya ilave ediyoruz ve fesleğen tohumlarını toprağın üzerine güzelce serpiştiriyoruz.Daha sonra 1 cm civari toprağı tohumlarımızın üzerine ekliyoruz ve elimizle bastırıyoruz.En son olarak da tohumların yer değiştirip bir arada toplanmaması için püskürtme yani yağmurlama yöntemi ile ilk sulamalarını yapıyoruz.Aslında can sularını vermiş oluyoruz.

Fesleğenler Ne Kadar Sürede Büyür?

Ektiğimiz fesleğenlerimiz 1 hafta 10 gün içinde filizlenip hayata merhaba derken,2 hafta içinde de serpilip boy vermeye başlıyorlar.

Nasıl Pazarlarım:

Yetiştirdiğiniz fesleğenleri pazarlamak zor gibi görünse de aslında çokta zor değil. İlk olarak eşimize,dostumuza,çevremize pazarlayabiliriz.

Çiçek satan yerlerle anlaşıp satabiliriz.

Eğer gocunmazsanız bir el arabası alıp sokak sokak dolaşarak satabilirsiniz.

Pazarlarda tezgah kiralayıp satabilirsiniz.

Hatta ve hatta internet üzerindeki bazı sitelerden bile satışını gerçekleştirebilirsiniz.yenisfirleri saksida feslegen yetistirip satabilirsiniz


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.