Sağlık Çalışanlarına Atama Şoku
saglik-haber7 bin Sağlık personeli haber verilmeden çalıştıkları Sağlık müdürlükleri ve halk sağlığı müdürlüklerinden hastanelere atandı. Yapılan bu atama ile ilgili önceden haber verilmediği için bu sabah işlerine giden sağlık çalışanları hizmet yerlerinin değiştiğini ancak yeni öğrendiler.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, 7 bin sağlık çalışanının bir gece operasyonuyla 20-25 yıldır çalıştıkları yerlerden alınarak hastanelere atandığını söyledi.

“Maya takvimine göre kıyamet demek ki buymuş” diyen Memiş, “Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı İl Müdürlüklerinde yıllarca görev yapmış hekim, ebe, hemşire, tıbbi sekreter, sağlık memuru, memur gibi kadrolardaki sağlık çalışanlarının yerlerinin bilgi dahi verilmeden resen değiştirilmiş olması, kabul edilebilir bir şey olmadığı gibi yıllarca bu işi özümseyerek yapan ve müdürlüklerdeki sistemi yürüten arkadaşlarımızın yer değişimi, sistemi tıkayacaktır. Sağlık müdürlüğü ve halk sağlığı müdürlüklerindeki personel sayıları çok düşmüştür” dedi.

İşlerin aksayacak olması nedeniyle il müdürlerinin de tedirgin olduğunu anlatan Memiş, “Kişi sağlık memuru ama 15 yıldır il sağlık müdürlüğünde mutemet olarak çalışıyor. Ya da 20 yıldır aile planlaması merkezinde hemşire olarak görev yapıyor. 10 yıldır eczane açılışı, kapanışı, denetimi yapıyor. Bu kişilerin yerlerinin değişmesi sağlık hizmetlerinin sunumunda aksaklıklara neden olacak” dedi. hurriyet


admin hakkında 1297 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.