Sabancı Holding Enerji Alanında Yatırımlara Ağırlık Verecek
Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, 2bu yıl  5 milyar lira olarak planladıkları yatırımlar için ağırlığı enerji sektörüne vereceklerini söyledi.

Sabancı Holding Yaptığı basın toplantısında Türkiye için Ekonominin büyüme oranını %4 olarak beklediklerini ve dolar kurunu 3.21 lira, ortalama dolar kurunu da 3.07 lira olarak, Euro kurunu da 3.59 lira ,Euro/dolar kurunu da yıl sonu 1.12 olacağını tahmin ettiklerini açıkladılar.

sabancı

Zafer Kurtul Yaptığı basın toplantısında şunlara değindi;

“Banka dışı kombine net satışlarımız yüzde 9 arttı. Banka dışı kombine faaliyet karımız 4.5 milyar liraya ulaştı ve yüzde 41 arttı. Konsolide net karımızda 2.2 milyar lira oldu ve yüzde 8 artışı işaret ediyor. 2015 yılında toplam 3.7 milyar lira yatırım yaptık. Bu yatırımlarımızın yüzde 47’si enerji sektörüne gitti. Konsolide öz kaynaklarımızı 21 milyar liraya ulaştı. 11 halka çık şirketimiz ve Sabancı Holding’in toplam borsadaki payı yüzde 11. Net aktif değerimizde yine 2015 yılı itibariyle 27 milyar lira oldu.” dedi.


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.