Rusya’da Ne İş Yaparak Para Kazanılır?
1)Cafe İşletmeciliği

rusyaRusyada,özellikle kafe işletmecilerinin oldukça iyi kazanç sağladığını söyleyebiliriz.Türüne,büyüklüğüne ve konumuna göre oldukça değişkenlik göstermektedir.

Ortalama bir cafe 30.000-50.000 $ açılabilmektedir.1 Yılda yatırdığınız paranın daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Nasıl Başlamalısınız?

1-Cafenizin türüne karar verin: Açmayı düşündüğünüz cafenin konseptini planlamalısınız.Arkadaşların beraber vakit geçireceği bir mekan mı,sabahları için bir atıştırma yeri mi,sadece erkeklerin takılacağı ve maç izleyeceği bir yer mi olacağına karar vermelisiniz.Örnekler tabiki de çoğultulabilir.Hedef kitlenizi belirlemeniz sizin ilk karar vermeniz gereken şey.

2-Kendinizi müşteri olarak hayal edin:Müşteri olarak zihninizde bu cafeye geldiğinizi canlandırın.Ne yemek ve içmek istersiniz? Rusların yemek kültürleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.Nasıl masalarda oturup,neye ihtiyaç duyarsınız? Bunları hayal etmek,fikir sahibi olmanızı kolaylaştıracaktır.

3-Büyüklüğüne karar verin:Aynı anda kaç kişiye servis verebileceğinizi düşünün.Bunun için bulunduğun şehrin insan potansiyeli de çok önemli.Şunu da unutmayın ki:insanlar cafenizin ne kadar büyük olduğundan çok, nasıl göründüğüne ve de nasıl hizmet verdiğine bakacaklardır.

4-Konum belirleyin:Cafenizin konumu,başarınız için en önemli kriterlerden biri.Cafe çeşidine göre konum belirlemeniz,hedef kitlenize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

2)Turizm acentası açarak para kazanın

Rus turistlerin türkiyedeki otellere olan ilgisi düşünüldüğünde,yapılacak en güzel işin turizm acentası açarak,turizme adım atmaktır.

Turizm her dönemde yatırımcısını fazlasıyla ihya etmesiyle beraber,potansiyel olarakta oldukça iyi bir konumdadır.Zira Türkiye ruslar için hem yakın bir ülke,hemde sevdikleri bir ülkedir,bu ülkede açacağınız acentenin size dönüşü çok iyi olacaktır.

Temel gereksinimler

Her şeyden önce iş lisansı,izin ve bir sigorta edinmek gibi tüm yasal gereksinimlere dikkat etmeliyiz.Bunun yanında, ofisimiz ilgi çekici bir yerde olmalı.Caddeden kolaylıkla görülen geniş bir vitrin size ekstra bir avantaj sağlayacaktır.Altenatif olarak, ofisimiz ev tabanlı olabilir, bu durumda internet aracılığı ile gezilerimizi sunabiliriz.Açıkçası böyle bir çözüm yatırımımız için ilk harcamaları azalatabilir, bununla beraber, bu durum müşterilerimizin sayılarını olumsuz yönde etkileyebilir de.Çünkü insanların büyük bir çoğunluğu çevrimiçi olanlar yerine geleneksel seyahat acentalarını tercih etmekte.

Gerekli ekipmanlar

Öncelikle, sıralar, kitaplıklar ve sandalyeler gibi ofis eşyalarını satın almamız gerekiyor.Elektronik aletlere gelirsek eğer, bir bilgisayar, yazıcı ve faks gerekli.Bunun yanında, seyahat acentamızın profesyonel ve güvenilir bir imaj inşa etmesine için yardım edebilecek, uygun ve şık bir tasarımının olması da çok önemli.

Pazarlama ve Reklam

Yatırımın önemli bir kısmı dikkatle hazırlanmış pazarlama kampanyasına ayrılmalı. Her şeyden önce, hedefimizi başarmak için bir imaj geliştirmeliyiz. Bu imaj kampanyadaki vizyonumuzla tutarlı, yatırım yapmaya değer tam bir görsel kimlik olmalı.Ayrıca kartvizit ve el ilanları gibi promosyon malzemeleri de gerekiyor.Buna ek olarak, dış reklam avantajlarını kullanmak müşteriler arasında pozitif bir farkındalık yaratabilir. Son olarak, profesyonel ve etkili bir website işinize ekstra değer ve müşteriler sağlayacaktır.


admin hakkında 1298 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.