Restoran İşletmeciliği İçin Girişimciler Aranıyor
food600 bin ile 900 bin TL arasında değişen yatırım bedeliyle kurulabilecek restoran için aylık hedeflenen ciro 150 bin TL. Restoran işletmeciliği, girişimcilerin en sevdiği alanlardan biri. Artık birçok genç girişimcinin restoran işine gözü kapalı girdiğini görüyoruz. Zira yeme içme sektörünün dinamiği hiç durmuyor. Bu da restoran girişimciliğini cazip kılıyor kuşkusuz. İşte Point Food da zincir olma yolunda açılan yeni bir restoran girişimi…

Yavuz Kocaoğlu, Uluslararası Turizm Eğitim Merkezi mezunu. 25 yıl birçok ünlü mekanda çalıştıktan sonra, kendi mekanını açmaya ka-rar vermiş. Point Food adıyla İstanbul’un Beşiktaş semtinde Nisan ayında bir restoran açmış.

Şu an bir restoranla faaliyet gösteren Point Food, bu yıl üç adet daha restoran açacak. Daha sonra da franchising vermeye başlayacak. Point Food, ana yemekten kahvaltıya kadar geniş Yavuz bir menü seçeneği sunuyor. Kocaoğlu Ankara, İzmir, Bursa, Antalya Eskişehir’den gelen franchising baş-vurularını değerlendirmeye aldıklarını ve bu illerde de Point Food restoranları açmayı hedeflediklerini söylüyor.

7 RESTORANA ULAŞACAK
2014 sonunda 7 Point Food restoranına ulaşacaklarını ifade eden Kocaoğlu, bunun için alt yapı, personel, eğitim ve reklam çalışmalarına 100 bin TL bütçe ayırdıklarını sözlerine ekliyor. Franchisig şartlarını, illerin sosyoekonomik ve dinamizmine bağlı olarak değerlendirdiklerini belirten Kocaoğlu, şu bilgileri veriyor:

“Ne yatırımcılarımızı ne de misafirlerimizi, ağır ve meslek ile alakalı olmayan şartlar ile sıkmıyoruz. Sadece cirodan yüzde 5 fee bedeli ve isim hakkı talep ediliyor. Yatırım miktarı, tamamen bölgelerdeki mekanın metrekaresine bağlı olup, ortalama 600 bin ile 900 bin TL arasında değişiklik gösteriyor.

İŞİN AYNASI
Uygun yer: Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Eskişehir.
İlk sermaye: Metrekareye bağlı olarak 600 bin ile 900 bin TL arasında değişiyor.
Ciro hedefi: Aylık yaklaşık 150 bin TL. Kâr marjı: Yüzde 30.
Bayilerde aranan özellik: Kurumsal bir kimlik taşımaları ve hizmet anlayışında yaratıcı olmaları.
Başvuru için: info@pointfoodcafe.com

Burcu TUVAY/Ekonomist


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.