Popüler WordPress Eklentileri
İçerikWordPress   kod bilgisine ihtiyaç duymadan rahatlıkla  web sitesi kurma imkanı tanıyan çok kullanışlı bir  programdır.Kullanışlı ve pratik olmasından dolayıda her geçen gün daha popüler bir araç olmaya devam etmektedir.

İyi bir wordpreess sitesi sahibi olmak istiyorsanız doğru eklentilerle sitenizi daha profesyonel bir hale sokarak daha iyi kazançlar elde edebilirsiniz.Burada size en iyi ve en kullanışlı wordpress eklentilerinden bahsedeceğim.

Google XML sitemaps :Google XML sitemaps eklentisi sitenizin iyi indekslenmesi için arama motorlarına XML sitemap yani site haritası oluşturur.

Akismet: Yorumların spam olup olmadığını kontrol etmeye yarayor ve yönetici ekranından bunların yönetilmesini sağlıyor.

WP e-Commerce: WordPress sitenize ürünlerinizi satmanızı sağlayacak bir alışveriş sepeti eklemek için kullanabileceğiniz bir eklenti.

All in One SEO Pack: WordPress tabanlı sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) için gelişmiş seçenekler sunuyor.

WP Touch: Mobil cihazların giderek yaygınlaşması ile birlikte WordPress sitelerin de sadece bilgisayarlarda görüntülenebilir olması yeterli olmamaya başladı. WP Touch var olan WordPress siteleri mobil uyumlu hale getirmek için en çok tercih edilen eklentilerin başında geliyor.

WP Page Navi: WordPress sayfalarının alt kısımlarında yer alan diğer sayfalara geçiş için kullanılan yapıyı kişileştirerek, daha şık bir hale sokan ufak ama faydalı bir eklenti.

Smart YouTube Pro: Bu eklenti Youtube videolarını ve video listelerini sitenizin farklı alanlarına kolay bir şekilde eklemenizi sağlıyor.

Add This: Kullanıcılarınıza sitenizin içeriğindeki yazıları 330 popüler sosyal ağ servisinde paylaşma seçeneğini sunmanızı sağlayan bir eklenti.

Yet Another Related Post Plugin : Var olan bir yazı ile ilgili diğer konuları, farklı kriterlere göre hesaplayarak yazıların yer aldığı sayfaya eklemenizi sağlayan bir eklenti.

WP to Twitter : Sitenizdeki yeni yazıları otomatik olarak Twitter’da paylaşmanızı sağlayan WP Tweets Pro eklentisinin ücretsiz fakat kullanışlı bir sürümü.

İçerik


admin hakkında 1296 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*