Pizzacılar İçin Pazarlama Fikirleri
pizzaSayısı hızla artan pizzacılar önemli bir pazar oluşturmaya devam ediyor.Durum böyle oluncada rekabet dahada artıyor,pazarı daha güçlü oyuncular kontrol etmeye başlıyor.

Peki rekabette daha farklı neler yaparak ürün satışları artırılabilir,işte bir kaç fikir..

Kuponlar

Üç ayda bir çıkan bir pazarlama dergisine göre küçük bir şehirdeki küçük bir pizza dükkanının kupon uygulamasını başlatması yıllık satışlarını 200,000 TL artmasını sağlamıştır. Kuponlar müşterileri çeker ancak standart kuponlar işe yaramaz. Bazı yerler bir alana bir bedava uygulaması yaparken bazıları sadece indirim yapar. Kupon stratejisinin işe yaraması için bulunduğunuz bölgedeki hedef kitleyi test etmeniz gerekir. Üzerinde farklı kuponlar olan el ilanları dağıtın ve müşterilerin en çok hangilerini kullandığını belirleyin. El ilanlarını doğrudan posta kutularına atın veya kapılara asın.

Yardım kuruluşlarıyla ortak çalışın

Çalışabileceğiniz yardım kuruluşlarını araştırın. Yardım kuruluşunun el ilanlarınızı üyelerine göndermesine karşılık satışların bir bölümünü yardım kuruluşuna bağışlayın.

Halk etkinlikleri

Pizza markanızın farkındalığını arttırmak için halk etkinlilerinde yer alın. Örneğin bir müzik festivaline sponsor olun ve etkinlik alanında pizzalarınızdan satın. Bedava ikramların yanında kuponlar verin.

Sosyal medya pazarlaması

Online pazarlama yaparak daha çok müşteriye ulaşın. Müşterilerin e-posta adreslerini rica edin. E-posta almayı kabul eden müşterilere özel kampanyalar ve kuponlarla ilgili e-postalar gönderin. Sosyal paylaşım sitelerinde profiller açın ve müşterilerinize arkadaşlık talebi gönderin. Müşteriniz sizi arkadaşı olarak kabul ettiğinde diğer arkadaşları da bunu görecektir ve belki sizin profilinizi ziyaret edecektir. Profil sayfanızda kampanyalarınızla ilgili bilgiler paylaşın.

Magnetler

Pizza restoranları arasında ciddi bir rekabet vardır. Potansiyel müşterilerin sizi hatırlamalarını sağlamak için sıkı çalışmanız gerekir. Üzerinde pizzacınızın telefon numarasının ve adres bilgilerinin yer aldığı magnetlerden bastırın ve dağıtın. Müşteriler bu tür magnetleri saklar.  Bu sayede müşteriler pizza isteyecekleri zaman telefon numaranızı kolaylıkla bulabilirler.

 

Kaynak: Yeni iş fikirleri


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.