Part-Time İş Yaparak Para Kazanabileceğiniz İş Fikirleri
Ek iş yaparak para kazanma

Gündüz işini sürdürürken yarı zamanlı bir iş kurmayı hiç düşündünüz mü ?  Yoksa sadece girişimciliği merak ediyor ve ticaret dünyasına bağlı olmadan önce bunu test etmek mi istiyorsunuz?Pazarlayabileceğiniz bir beceriniz varsa çalışma saatleriniz dışında bu işe başlayabilir ve ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Ne yapacağınıza kara veremiyorsanız size hemen yardımcı olalım ve 25 tane yarı zamanlı yapılacak iş fikirlerinden bahsedelim.

Tamircilik

Part time iş fikirleri

Eğer tamir konularında becerikliyseniz bu işten ciddi paralar kazanabilirsiniz. Eğer herhangi bir beceriniz yoksa tesisat yada boya vs konularda kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim. Ülkemiz koşullarında tamir ve tesisat işleri bir çok eslekten daha fazla kazandırıyor. İş başına en kötü 50 lira alırken işin boyutuna göre 300 liraya kadar tek işten para kazanabilirsiniz.

Tabi Bu işte uzmanlaşma seviyenize göre hem iş hacmi hemde paranın miktarı zamanla artacaktır.  Tanınırlığınız arttıkça belkide bu iş yarı zamanlı olmaktan çıkıp asıl mesleğiniz haline gelecektir.

İş için internete ilan verebilir küçük broşür ve ev ilanlarıyla hedef kitlenize reklamınızıda yapabilirsiniz. Ayda 5000 liraya kadar ek para kazanabileceğiniz bu iş en karlı işlerin başında geliyor.

Özel Takı ve Aksesuarlar

 

evden yapılacak işler

Yaratıcı yeteneklerinizi özel takı ve aksesuar tasarlayarak paraya çevirebilirsiniz. Gümüş veya geri dönüştürülmüş metaller, kil gibi malzemelerle yaratıcı tasarımlar üretip bunları değişik mecralarda satabilirsiniz. Online satış sitelerinde,instagram gibi, tatil butiklerinde ,özel küpelerde hatta bir çok yerde bu ürünleri tüketiciyle buluşturabilirsiniz.

Hammadde temini için eminönü oldukça ucuz bir şekilde ürün teninine olanak sağlıyor. Buradan alacağınız malzemeleri minimum %100 karla satarak işinizi zamanla büyütmeyi başarabilirsiniz. İnstagramda milyon dolarlık bir endüstri hali hazırda mevcut. Bunun dışında hepsiburada, gittigidiyor,trendyol vs sitelerde ürünlerinizi dükkan açarak tüketiciyle buluşturabilirsiniz. Kendinize has ve kaliteli tasarımlar üretebilirseniz büyük paralar  kazanmanız mümkün tabi, bunun için yoğun bir şekilde çalışıp online sitelerde dükkan açmanız şart. Ama sadece instagramda yada küçük bir şekilde bu işi yapmak istiyorsanız elbette bu kadar kazanmanız pek mümkün değil.

Ev Experi

Bir ev almayı düşündünüz ama alacağınız  evin ne gibi sorunları var bunu bilmiyorsunuz. Çoğu zaman evlerin kusurları saklanarak satış yapılır ve alındıktan sonra pişmanlıklar başgösterir. Oysaki bu süreci önlemenin ve sonrasında problemsiz bir şekilde eve yerleşmenin tek yolunun iyi kontol ve analiz edilmiş bir ev olduğudur.

ex experliği

Peki ev experi neleri inceler ve ne yapar. Öncelikle kiralanan exper evi incelemeye geldiğinde bütün odaları, tesisatı, binanın genel durumunu, yapılması gereken veya oturmaya elverişli olup olmadığını tespit ederek bir rapor halinde kiralayan kişiye bu raporu ulaştırır. Gerekirse sözlü bir şekilde de analiz yaptığı ev hakkında raporunu sunar. Böylece evi alan kişi kararını bu veriler ışığında verir.

Genelde çoğumuz evlerin tesisatından veya başka sorunu olup olmadığından anlamayız ve daha sonraki süreçte sorunlar yaşarız. Bu sorunları 100 lira gibi bir ücret ödeyerek başlangıçta çözebiliriz.

Ülkemizde henüz  bu işi yapan insanlar bulunmamakta. Bu iş bir experlik statüsünde olmakta ve oldukça büyük paralar kazandıracak potansiyeldedir.  Özellikle mimar,mühendis, yada insaat alanında bilgisi olan kişilerin bu alanda çok büyük paralar kazanacağını tahmin ediyoruz.

 

 


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.