Parlak Fikre 50.000 TL Hibe
hibe-2Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Dairesi Başkanı Mustafa Aydoğdu, “Teknogirişim Sermayesi Desteği” kapsamında, 2012 yılında genç girişimcilere 50 milyon lira hibe desteği yapılacağını söyledi.Parlak bir fikrim var diyen gençlere bir kereye mahsus olmak üzere 50 bin lira hibe desteği verilecek dendi.

Hedefimiz, yılda 500 girişimciyi desteklemek.” dedi. 2009 yılında toplamda 10 milyon lira olan desteğin 2012’de 50 milyona çıkartıldığını ifade eden Aydoğdu, 3 yılda bin 742 başvuru yapıldığını, 452 projenin desteklenmeye değer bulunduğunu kaydetti.

Şuana kadar en fazla projeyi gönderen şehir Ankara oldu.İkinci olarakta konya olmuştur.Program kapsamında bin 180 adet proje başvurusu olmuştur. 509 adet projenin desteklenmesi uygun görülmüştür.

Bakanlık tarafından sağlanan desteğin 2011 yılında enformasyon, bilişim, elektronik, makine ve biyo agroteknoloji projeleri alanlarında yoğunlaşmakta olduğunu dile getiren Aydoğdu, “Devletimiz programa 2012 yılından itibaren ayrılan bütçe 50 milyon lira olup, yılda 500 girişimciyi destekleme hedeflemiştir” dedi.

Bu alanların birinde projesi olan yada proje geliştirebilecek olan girişimcilerin bir an önce bu fırsatı değerlendirmeye alması gerekli bizden söylemesi.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.