Otomat makinaları iyi kazanc getiriyor
Degisik bir is yapmak istiyorsaniz bu isi dusunun derim,otomat makinaları sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Bu işe başlamadan once bilmeniz gereken bazı altın kurallar var. Bunlardan bazıları şöyle :
otomat
1 ) Ürün seçimi en önemli faktörlerdendir. Ürünün satış hacmi ve birim karlarını dikkatli incelemelisiniz. Örneğin sakız ve şeker otomatlarının birim ürün başına karlılığı çok yüksek iken toplam karlılığı satış hacmine göre büyük değişkenlikler gösterir. Bu tür makinalardan kayda değer karlar sağlamak için genellikle birden fazla satış noktasına ihtiyacınız olacaktır.

2 ) Ürün seçtikten sonra, ürünü nerede satışa sunacağınıza karar vermeniz gerekir. Satış noktanız ürününüze göre değişiklik gösterecektir. Yiyecek otomatlarını metro istasyonlarına, okullara, devlet kurumlarına ve şirketlerde, insan popülasyonunun yüksek olduğu noktalara yerleştirmek gerekirken, hijyenik ped otomatlarını sadece tuvaletlere yerleştirmek mantıklı olacaktır. Otomat makinasını kurmak istediğiniz alanı mutlaka analiz etmeniz ve gözlemlemeniz gereklidir.

3) Otomat makinalarını satın alabileceğiniz gibi kiralayabilirsiniz de. Araştırmalar doğru işletilen otomat makinalarının pek çoğunun bir yıldan kısa sürede maliyetlerini çıkardığını göstermiştir. Ayrıca otomat makinalarını kiralamak size kısa vadede gelirinizi tarma ve esneklik gibi avatajlar sağlayacaktır. Makinanın fiyatı ve getirisine göre kiralamaya veya satın almaya karar verilebilir.

4) Kullanılmış otomat makinaları sizin için uygun bir seçenek olabilir. Bu tür kullanılmış makinaların satışını yapan vending şirketleri mevcut. Üstelik uygun ödeme koşulları ve garantiden faydalanma gibi imkanlarda sağlıyorlar.

5) Otomatınızı almadan once mutlaka internette satışa sunulan kullanılmış makinaları gözden geçirin. Kriz dolayısıyla makinasını satmak isteyen pek çok insana rastlayacaksınız

6) Kullanılmış makinelerde paralarda yaşanan değişiklikten kaynaklanan problemlere rastlayabilirsiniz. Böyle durumlarda makinayı satın almakta acele etmeyin. Para ünitesini değiştirmeniz size pahalıya patlayabilir. Makinayı modifiye etmek için harcayacağınız parayı da hesaba mutlaka katın.

7) Almak istediğiniz otomatın bakım ücretlerini ve yedek parça fiyatlarını öğrenin.

8) Otomat makinanızı koyacağınız yer bir alış veriş merkezi ya da benzeri kapalı bir mekan ise, oradaki insan profilini ve bu insanların eğilimlerini incelemelisiniz. Yapacağınız yatırım hakkında fikir almak için, bu mekanlardaki çalışanlarla değil doğrudan merkezin yöneticisi ya da sahibiyle görüşmeniz daha faydalı olacaktır.

9) Otomat makinanızı koyacağınız mekanların sahipleriyle kar paylaşımına ve ortaklığa gidebilirsiniz. Bu sizin risklerinizi azalttığı gibi likiditenizi de arttıracaktır.

10) Daha kısa bir yol tercih edip, yer arama derdine girmeden, hali hazırda kazandıran bir oromat makinasını sadece satın alabilirsiniz. İşletmecisinden, makinanın karlılığı ve masrafları hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Bütün bunları göz önüne alırsanız, otomat işinden gelir elde etmek için ilk adımları rahatlıkla atabilirsiniz.

Yada otomat makinalarını ve bu makinaların ürünlerinide pazarlayabilirsiniz buda bir seçenek.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.