Okul çevresinde yapılmış güzel bir iş ?
okul çevresi yapılacak işler

Bu makaleyi yazarken okulun hemen yanıbaşında yer alan bir kafede oturuyorum. Bir girişimci olarak potansiyeli görmekten dolayı bu makaleyi kaleme alıyorum.

Okul çevreleri müşteri potansiyeli açısından her zaman yüksek getirili işlere ev sahipliği yapmaktadır. Fakat oturduğum kafe biraz daha kendini aşmış ve zamanla bu formuna kavuşmuş. Oldukça zekice başlanmış bir iş zamanla dahada gelişerek müşteri kitlesini çok hızlı artırmıştır.

Başlangıçta sadece yöresel ürünler satan bu şirin yer, daha sonra okul çevresinde bulunmanın avantajını kullanarak alanının bir kısmını kafeye çevirmiş.hem yöresel lezzetleri satıyor. hemde okul çevresinde bekleyen annelere oldukça makul sayılacak fiyatlarda ürünlerini satıyor. Öğrendiğim kadarıyla oldukça eski ve güvenilir bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dükkan 10 metre karelik alanda peynir zeytin sucuk ve yumurta ,kaymak gibi kahvaltılık ürünler üzerine odaklanmış. Daimi müşterileri yüzlerce var. Edremit’ten getirdikleri zeytin peyniri gerçekten ağızlarda hoş bir tat bırakıyor.

Yaklaşık 2 saattir burada giren ve çıkan müşterileri izliyorum. Buna benzer bir işletme örneği ile daha önce karşılaşmadığımdan dolayı bu yazıyı siz okuyucularıma yazmak istedim.

Metrekaresi küçük fakat işlevsel, fiyatları oldukça cazip bir yer, aslında bir çok girişimcinin düşlediği bir yapıda çalışan salaş bir mekan. Bir yandan yöresel ürünlerden para kazanırken diğer taraftan yöresel ürünlerden hazırlanmış kahvaltı sunmakta,öğle yemeği için  ise lezzetli sandiviçler yapmaktalar. Bahsettiğim gibi dükkanın içi 10 metre kare fakat 4 kişi faal şekilde çalışıyor.

Ürün çeşitliliğinden dolayı fiyatları oldukça makul buda müşterilerinin saatlerce burada vakit geçirmesine olanak sağlıyor.

Son yıllara karşılaştığım en kaliteli ve en kazançlı mikro işletmelerden bir tanesi. Fakat kazanç olarak oldukça iyi noktalarda olduğuna eminim.


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.