Öğretmenler İçin Part Time İş Fikirleri
Öğretmenler ek iş yaparak bu alandaki herkesten hemen hemen daha fazla para kazanabilirler ?  Yani bir öğretmenseniz diğer meslek erbaplarına göre 5 kat daha kolay ve fazla para kazanabilirsiniz.

Yarı zamanlı iş arayan bir öğretmen misiniz? Ekstra para kazanmaya ihtiyacınız varmı ? Kredilerinizi ödemek,  evinizin  peşinatını ödemek için tasarruf etmek ya da sadece sağlam bir acil durum fonu ve emeklilik tasarruf hesabı oluşturmak yoluyla güç kazanmanıza yardımcı olabilir.

Öğretmenler için para kazanabilecek bazı yarı zamanlı işleri listeledik. Gelin hep beraber inceleyelim..

 Öğretmenler İçin Part-Time İşler

Her gün okuldan sonra biraz zamanınız varsa  burada başlamanıza yardımcı olacak birkaç yarı zamanlı iş fikri mevcut. Bu fikirleri seviyoruz, çünkü bir gün tamamen eğimliyseniz, tam bir iş haline dönüşebilir.

1-Özel Ders

Zaten farklı öğrenme stillerine sahip kişileri  yönlendirme konusunda  bir uzmansınız. Ders verme becerilerinizi geliştirmeniz ve okuldan sonra bilginizi paylaşarak para kazanabilmeniz  için harika bir yol olabilir. İnternetten veya kişisel olarak, yaşam tarzınıza daha uygun olanı seçmeye karar verebilirsiniz. Ozelders.com   gibi siteler, hizmetlerinizi isteyen öğrenciler veya velilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir.

 

Eğitmenler, uzmanlığınıza, konumunuza ve profesyonel seviyenize bağlı olarak, saatte 75 ila 250 Lira arasında  bir kazanç sağlayabilirsiniz.

2-Fitness eğitmeni

Eğer egzersiz yapmak hayatınızın önemli bir parçasıysa, o zaman öğretmenlik kariyerinize ek olarak yarı zamanlı bir fitness eğitmeni olmayı düşünebilirsiniz.

Bir grup fitness eğitmeni ya da kişisel bir eğitmen olabilirsiniz.

Her iki durumda da, bir fitness eğitmeni olarak başlayabilmeniz için sertifikasyon almanız gerekecek ve kişisel bir eğitmen olmaya karar verirseniz, önce sertifikanızı almannız gerekiyor.

Bu yıl boyunca yapabileceğiniz bir yarı zamanlı başka bir iştir ve size çok fazla esneklik sağlayabilir. Müşterilerinizle nerede ve hangi  sıklıkla buluşacağınızı belirleyebilirsiniz.

Deneyiminize bağlı olarak, kişisel antrenör veya fitness eğitmeni olarak saatte 50 ile 150 lira  arasında bir para kazanabilirsiniz.

3-İşletme Açmak

Girişimci bir ruhunuz varsa, kendi işinize başlamak isteyebilirsiniz ders planlarını yazıp tişörtler tasarlamaya kadar her şeyi yapabilirsiniz. Gökyüzü, parmaklarınızın ucunda sahip olduğunuz iş fırsatları ile sınırlıdır.

Kendi işinizi kurarak, yaptığınız para miktarı üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Bir işletmwe kurmak hem ek kazanç kazandırır hemde büyüme potansiyeli olan bir girişim olur., tam zamanlı kariyerinizi yarı zamanlı iş yapmaya bile karar verebilirsiniz.

4-Koç

Bir antrenör olmak aynı zamanda biraz ekstra para kazanmanıza yardımcı olacak çok faydalı bir yol olabilir. Yaz ve kış ayların da yapılabilecek işlerden biridir.

Antrenör olan pek çok öğretmen hem kendi okullarında hemde başka yerlerde çalışarak daha fazla para kazanabilirler. Tabi burada iş fikrini farklı kılan durum öğrencilerinizi kendiniz bularak daha fazla para kazanabilrsiniz.

Sadece biraz para kazanırsınız, aynı zamanda iletişim ve liderlik becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Ortalama olarak, lise antrenörleri saatte 30-80 lira arasında  kazanmaktadır, ancakalınan ücret yapılan işin mahiyetine göre değişmektedir.


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.