Nasıl Tatlıcı Dükkanı Açılır?
images
Tatlı dükkanı açmak istiyorum diyenler için maliyete gelince tatlı dükkanı açmak o kadar da maliyet istemeyen bir iştir. Satılacak tatlıları kendiniz yaparsanız kar oranınız çok fazla olacaktır fakat bayilik veren bir firmadan bayilikte alabilirsiniz tabi ki.Tatlı yapımına ilginiz varsa ve yaptığınız tatlıların çok satılabileceğini düşünüyorsanız bu iş kurma fikri tam size göredir.Bunun aksine bayilik alarak yada tatlıları toptan başka yerden satın alarak tatlı dükkanı açmak isterseniz beklediğiniz kadar kar elde edemeyebilirsiniz.

Tatlı dükkanı açmanın maliyeti için başlangıcı için 15 bin yeterli bir sermaye olacaktır.Elde edeceğiniz kar oranına gelince tatlı dükkanınızda satacağınız tatlıları kendiniz yaparsanız kar oranınız çok fazla olacaktır fakat bayilik alırsanız yinede kar etme sansınız olur ama bu kar oranı düşük olabilir.

Tatlı dükkanı açmak ve satışlarınızın yüksek olması için dükkanınızı işlek cadde üzerine açmalısınız ve dükkanınızı temizlik bakımından her zaman titiz davranmalısın.Çünkü gıda üzerinde açılan dükkanlarda temiz olmayan dükkanlar bir daha tercih edilmemektedir.
Tatlı dükkanı açmak isteyenler yinede bu iş hakkında daha detaylı bilgi almak isterse tecrübe sahibi insanlardan ve daha önce bu işi yapmış yada halen yapanlara danışması faydasına olacaktır.Bu sayede tatlıcı dükkanı açmak için başlangıçta daha fazla bilgiye sahip olacaktır.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.