Motovento Motosiklet Aksesuarında Bayilik Fırsatı
MotoventoDünyaca ünlü motosiklet sürücü güvenlik donanımları, aksesuarları ve yedek parça markalarının yer aldığı Türkiye’nin ilk ve en büyük konsept markası Motovento, bayilik veriyor. 2014’te altı mağaza açmayı planlayan şirket, İzmir, Ankara, İzmit, Adana, Konya, Gaziantep ve Mersin’i hedefliyor.

Türkiye’de motosiklet kullanımı her geçen gün artarken buna bağlı olarak yeni iş kolları da gelişiyor. Bu durum, motosiklet sürücü güvenlik donanımları, aksesuarları ve yedek parça sektörünü de büyütüyor. Uğur Motorlu Araçlar bünyesinde kurulan Motovento, kendi işini kurmak isteyen yatırımcılar için hazırlamış olduğu bayilik seçenekleri ile yeni bir iş alanı yaratıyor.

Motosiklet sürücü güvenlik donanımları, aksesuarları ve yedek parça ürünleri sunan Motovento mağazalarında Alpinestars motosiklet sürücü aksesuar ve güvenlik giysileri, Airoh, HJC, Origine, Nitek kaskları, K&N filtreleri, Shad çantaları, Puig ve Rizoma motosiklet aksesuarları, Bel-Ray yağları gibi dünyaca ünlü markalar yer alıyor.

ALTI MAĞAZA AÇACAK
Motovento Mağazalaşma ve Operasyon Sorumlusu Ahmet Dönmezler, “Dünyaca ünlü motosiklet sürücü güvenlik donanımları, aksesuarları ve yedek parça markalarının yer aldığı Türkiye’nin ilk ve en büyük konsept markasıyız” diyor.

İstanbul ve Antalya’da iki bayisi bulunan Motovento’nun Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Uşak illerinde ise corner’ları mevcut. 2014 yılında altı mağaza daha açmayı planladıklarını söyleyen Dönmezler, hedeflenen iller arasında ise İzmir, Ankara, İzmit, Adana, Konya, Gaziantep ve Mersin’in yer aldığını ifade ediyor.

Motovento bayiliği için ortalama 250 bin TL’lik yatırım gerekiyor. Bu yatırımın içerisinde mağaza içi ürün ve işyeri temini bulunuyor. Dönmezler, “TÜİK verilerine bağlı olarak yüksek CC’li motosiklet kullanımı yoğun olan yerleşim yerleri tarafımızdan uygun görülen bölgeler. Bu bölgeler arasında Konya, İzmir, Manisa, Gaziantep, Adana, Hatay, Tekirdağ, Muğla, Denizli, Adapazarı ve Bursa yer alıyor” şeklinde konuşuyor.

 

Kaynak:Burcu Tuvay/Ekonomist


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.