MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ MEZUNLARINA 30BİN TL HİBE
20 BİN ÖĞRENCİ GİRİŞİMCİLİK DERSİ ALIYOR

kosgeb_destekTürkiye’de ilk defa bir üniversitede tüm öğrencilere sertifikalı girişimcilik dersi verildiğini belirten MAKÜ Sanayi İşbirliği Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi Müdürü Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Sarıtaş, şu anda 20 bine yakın öğrencinin tamamının ‘sertifikalı girişimcilik’ dersi aldığını söyledi.

İŞİNİ KURANA 30 BİN LİRA HİBE DESTEK

Dr. Sarıtaş, verdikleri girişimcilik sertifikası sayesinde, mezun olan öğrencilerin kendi işlerini kurmaları halinde, yapılan protokol gereği KOSGEB’ten 30 bin TL hibe destek alabildiğini vurguladı. Dr. Sarıtaş, “Merkez olarak her yıl ödüllü girişimcilik yarışması düzenliyoruz. Dereceye giren öğrencilerimize, KOSGEB destekli 45 bin, 40 bin ve 35 bin lira ödül veriliyor. Yarışmaya katılan her öğrenci kendi işini kurması durumunda 30 bin TL hibe destek alabiliyor. Bu yıl 165 öğrenci yarışmaya başvurdu ve ödüllerini aldı” diye konuştu.

MAKÜ olarak öğrencilerin yanı sıra, işadamları ve vatandaşlara da eğitim verdiklerini kaydeden Dr. Sarıtaş, şöyle devam etti:

“İş dünyasına yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda Antalya ve Burdur’da iş dünyasının ihtiyacına yönelik eğitimler düzenliyoruz. Antalya’da toplam 400 işadamına 12 farklı konuda eğitim verdik. Halka yönelik girişimcilik eğitimlerimiz de devam ediyor. Antalya, Burdur ve Kütahya’da da 400 kişiye girişimcilik eğitimi verdik.” yatirim yeri


admin hakkında 1306 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.