Maxwell Foods İzmir’de fabrika açtı
Avustralya merkezli meyve ve kuruyemiş firması Maxwell Foods, en yeni ve modern tesisini İzmir’de açtı. Firma, Kemalpaşa’da 2 milyon dolar maliyetle kurduğu fabrikada Türkiye ve Avrupa pazarı için kuru meyve işleyecek. Türkiye’de kendi markasıyla pazarda yer alacak Maxwell Foods, bir kısmı tarım alanında olmak üzere buradaki yatırımlarını arttırmayı planlıyor.
maxwell food
Avustralya, Tayland ve İtalya’daki fabrikalarından sonra Türkiye’de de yatırım yapan uluslararası firma, bu yeni tesis sayesinde Avrupa pazarına daha hızlı ulaşmayı hedefliyor. İzmir’deki tesisin açılışında konuşan Maxwell Foods Group CEO’su Chris Spratt, Kemalpaşa’da şu ana kadar 2 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını ve buradaki beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek, ” İlk yıl 15-20 milyon dolarlık ciro hedefliyoruz. Önümüzdeki 5 yıl içinde Türkiye’deki yatırımlarımıza devam edeceğiz. Bunların bir kısmı tarım alanında olacak. Türkiye’den Avrupa pazarına ulaşmanın yanı sıra kendi markamızla Türkiye pazarına girmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Kemalpaşa’daki tesisin kuru meyve ve kuru yemiş paketlemesi ve ihracatı konusunda faaliyet göstereceğini belirten Maxwell Foods Türkiye Genel Müdürü Feyyaz Bengi de, “Kendimize yüksek hedefler belirledik. Beraber çalıştığımız takım arkadaşlarım, çözüm ortaklarımız ve Maxwell Foods Avustralya’nın kesintisiz destekleri ile hedeflerimize beklenenden daha kısa zamanda ulaşacağımızdan hiç kuşkumuz yok. Türkiye’deki yatırımlar Maxwell Gıda ile sınırlı kalmayacak. Ülkemize katma değer katacak, tarım sektöründeki önemli yatırımlarımızla da devam edecek” dedi.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.