Maliyeti Az, Kazancı Yüksek İşler
standUzun zamandır sürekli bahsettiğimiz alışveriş merkezlerinde stand açma işi artık en karlı işlerden biri olarak görünüyor.Öyleki sayıları hızla artan alışveriş merkezlerinde bir adette olsa bir kioskunuz varsa markanızın oluşmasıda kolaylaşıyor.Satışların büyük çoğunluğu alışveriş merkezlerine kaymaya başlayınca küçük ama karlı işletme niteliğindeki kiosklarda iyice değer akzanmaya başladı.

Eğer çok fazla bir yatırım yapmadan iş kurmak istiyorsanız bu işler size göre olabilir.

COOLFUNNY

Mekong Gıda, Tayvan menşeli Taivvan Possmei’in ürettiği çayları Türkiye’ye getirerek Cool Funny markasıyla stantlar açıyor. Cool Funny’nin muz, çilek, mango, kivi, yaban mersini, kavun ve portakal aromalı gibi birçok farklı çeşidi bulunuyor. Yeşil ve siyah çayla sıcak içilebilen Cool Funny, isteğe göre soğuk olarak da servis ediliyor. Çayların içinde birçok meyvenin inci topları bulunuyor.

Telefon: 0507 622 29 92 E-posta: info@coolfunny.com.tr

FNF

Bursa merkezli Ekiz Grup’un yeni markası FNF, meyve sepeti, frozen [dondurulmuş) yoğurt, makaron ve doğal meyve sularının satıldığı bir stant. FNF Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Eren, tamamı patentli 200 çeşit yenilebilir meyve sepeti geliştirdiklerini söylüyor. FNF, Türkiye genelinde bayilik verecek. Bayilik için 9 metrekarelik bir stant gerekiyor. İsim hakkı ve gerekli tüm ekipmanlar dahil bir standın yatırım tutarı 75 bin dolar.

Telefon: 0224 443 17 60 E-posta: hakan.eren@fandf.com.tr

BEBETO EĞLENCE ADASI

Kervan Gıda tarafından geliştirilen Bebeto Eğlence Adası konsepti, özellikle çocuklara bayilik taleplerine açık.

Telefon: 0212 875 76 90 E-posta: info@kervangida.com

MANTI KEYFİ

Mantı Keyfi, restoranların yanı sıra AVM’lerde stantlar da açıyor. Konseptin yatırım tutarı 30-40 bin TL arasında değişiyor. Firmanın İstanbul Beykoz’da bulunan üretim tesisinde üretilen mantılar, soğuk zincir bozulmadan şubelere sevk ediliyor. Kimyasal katkı maddesi kullanılmadan tamamı elle hazırlanan 45 çeşit mantı üretiliyor. Klasik mantı dışında sadece Mantı Keyfi tarafından üretilen bazı mantı çeşitleri söz konusu. Çikolatalı, karidesli, lahana soslu, hamsili mantı bunlardan ilk akla gelenler.

Telefon: 0216 425 5178 E-posta: info@mantikeyfi.com

ÇİĞKÖFTEM

Çiğköftem, franchise giriş bedeli talep etmiyor. Sürekli franchise ödemesi yok. Şube büyüklüğü 20-50 metrekare arasında değişiyor. Stant büyüklüğü ise AVM’lerin lokasyonuna göre değişiyor. Telefon: 444 2 126

FORNETTİ

Sıcak ve taze unlu mamuller, kahvaltılık ürünler sunan Macaristan menşeli Fornetti Türkiye’deki şube sayısını artırıyor. Fornetti ürünleri yarı pişmiş ve pişmemiş olarak donuk olarak hazırlanıyor ve şubelere sevk ediliyor. Franchise giriş bedeli 11 bin euro. Büyüklüğü 10-12 metrekare olan şubelerin yatırım tutarı 18-20 bin, 20-25 metrekare olanların ise 25-30 bin TL arasında değişiyor.

Telefon: 0212 67119 64 E-posta: info@fornetti.com.tr

İSTANBUL PİLAV

Firma, franchising sistemiyle yeni şubeler açacak. Franchise için öncelikle işletmenin başında duracak kişiler tercih ediliyor. Markanın yatırım tutarı seçilecek konsepte göre değişiyor. Firma, AVM, fuar, sinema salonu, üniversite kampüsleri ve festival alanları gibi yerlerde şubeler açacak.

Telefon: 0212 282 6412 E-posta: ayse@istanbulpilav.com.tr

JUICE PLANET

Juice Planet, müşterilerine taze sıkılmış meyve ve sebze suyu sunuyor. Şirket, iki tip meyve suyu barı açıyor. Birincisi, altı metrekarelik küçük bir alanda açılıyor. Bu konsept sınırlı bir mönüye sahip. İkincisinde ise çok zengin bir mönü seçeneği var. Kafe konseptinde açılıyor ve kullanım alanı 20-40 metrekare arasında değişiyor. Markanın franchise giriş bedeli 20 bin TL-orjinalisfikirleri.com

Telefon: 0232 463 96 84

BUN DESİGN

Orijinal hediyelik eşyaların satıldığı Bun Design stantları dokuz metrekare büyüklüğünde. Bun Design’in franchise giriş bedeli 5 bin dolar. Bir standın kurulum bedeli ise 10 bin TL. İçindeki ürünlerin maliyeti ise 10 bin TL. Yani toplam 30 bin TL’ye bir Bun Design standına sahip olabilirsiniz. Bunların dışında daha sonra herhangi bir aylık ödeme, katkı payı ya da sürekli franchise ödemesi talep edilmiyor.

Telefon: 0212 294 69 77 E-posta: info@bundesign.com

CHAPKA

Chapka stantlarında şapka, eldiven ve çeşitli aksesuarlar satılıyor. İlk standını 2009′da Cevahir AVM’de açan Chapka’nin şimdi üç şubesi var. Bayilik sistemiyle yeni şubeler açacaklarını belirten Chapka ortaklarından H. İbrahim Bayram, büyük şehirlerden gelecek bayilik taleplerine öncelik vereceklerini söylüyor. Bir Chapka standı açmanın maliyeti 18-24 bin TL arasında değişiyor.

Telefon: 0212 380 0911 E-post: ibrahimbayram.34@hotmail.com

TARCHY

Tarchy’in yurtiçinde de şube açılışları sürecek. Tarchy, yurtiçinde özellikle AVM şubelerinin sayısını artıracak. Firma bir yandan da kafe konseptini yayacak. İşlek ve yaya trafiğinin yoğun olduğu caddelerde Tarchy kafeler açılacak. En az 10 metrekarelik bir standın anahtar teslimi yatırım tutarı 55 bin TL.

Telefon: 0216 575 72 47 E-posta: info@tarchy.com

BELLA PIERRE COSMETICS

ABD’nin ünlü ‘mineral kozmetik’ markası Bella Pierre Cosmetics, Türkiye’de 2007′den bu yana Maye Dış Ticaret’in distribütörlüğünde faaliyet gösteriyor. Firmanın İstanbul Cevahir AVM’de standı var. Burada hem ürün satılıyor hem de arzu eden herkese ücretsiz makyaj yapılıyor.

Telefon: 0212 380 16 06

THE ART OF SOAP

Yüzde 100 el yapımı dekoratif süs sabunların satıldığı bu stant adeta taze meyve satan bir manavı andırıyor. Sabunları seçerek tek tek alabiliyorsunuz. Bu arada asıl ilgi çeken nokta ise söz konusu standın yurtdışındaki büyüme hızı. The Art of Soap markasıyla açılan bu stantların ABD’deki şube sayısı dokuza ulaştı. Kokulu meyve sabunların tamamı Edirne’de üretiliyor. İlk olarak Edirne’de ortaya çıktığı bilinen kokulu meyve sabunu üreticiliğinin geçmişi 400 yıl öncesine kadar dayanıyor. Ürünler esans katılarak üretildiği ve ferahlatıcı bir koku yaydığı için halk arasında ‘mis sabunu’ olarak biliniyor.

E-posta: info@theartofsoap.ae

ÖZBEY MEN


admin hakkında 1327 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.