Mado Bayilik Şartları
Mado bayiliği almak istiyorsanız tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.İşte 2014 mado bayilik şartları…

mado dondurma bayilik şartlarıMado’nun yurtiçinde 50 ilde toplam 308 şubesi bulunuyor. Bunların 299’u franchising sistemiyle açılmış. Şirketin yurtdışında ise 35 şubesi var. Yurtdışı şubelerin tamamı franchise. Bunlar Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Kıbrıs, Kore, Hong Kong, Bağdat, Süleymaniye, Erbil, Katar, Bakü, Gence, Shemkir, Nahcıvan, Kuveyt, Çin Quangzhou, St. Petersburg ve Bahreyn’de bulunuyor.

Franchising sistemiyle büyümeye devam edeceklerini belirten Mado Genel Koordinatörü Mehmet Yılmazoğlu, “Önümüzdeki beş yılda yurtdışında 50 şube, yurtiçinde ise 200 şube açılışı yapmayı hedefliyoruz. Böylece şube sayımızı yurtdışında 85’e, yurtiçinde ise 508’e çıkartmış olacağız” diyor.

Mado’nun şu sıralar yurtiçinde 18, yurtdışında ise altı şubesinin (Bağdat, Kuveyt, Nahcıvan, Çin, Bahreyn, Dubai) açılışı için hazırlılar devam ediyor. Mado franchise verirken oldukça seçici davranıyor. Öncelikle franchise başvuruları profesyonel bir ekip tarafından inceleniyor. Değerlendirmeye karar verilen adaylar ziyaret ediliyor. Franchise adayı kabul edilirse fizibilite çalışması yapılıyor. Fizibilite olumlu ise sözleşme yapılıyor. Daha sonra işletmeci dahil bütün personel eğitime alınıyor.

Yılmazoğlu, franchise adaylarında aradıkları özellikleri şu şekilde sıralıyor: “Mutlaka girişimci bir ruh ve başarma tutkusuna sahip olmalı. İnsan yönetimi ve finansal yönetim tecrübesi bulunmalı. Tercihen başarılı bir iş tecrübesine sahip olmalı. İşinin başında durmalı ve tüm zamanını Mado Cafe yönetimi için harcamalı…”

Mado, yurtdışında master franchise modeliyle büyüyor. Şirket yurtiçinde ise belirlediği yatırım şartlarını karşılayan ve kriterlerine uygun franchise adaylarından gelecek talepleri değerlendiriyor. Franchise giriş bedeli yurtiçinde 70 bin dolar+KDV. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 2, reklam katılım payı olarak da cirodan yüzde 3 pay alınıyor.

Şirket, yurtiçinde açılacak şubeler için öncelikle Bursa, İzmir, Antalya, Giresun, Manisa, Çorum, Eskişehir, Rize, Kütahya ve Çanakkale’den gelecek taleplere öncelik verecek. Lokasyon seçiminde belirli kriterlere uygunluk gerekiyor. Yer seçilirden o bölgede yaşayan insanların yeme içme alışkanlıkları, yaş ortalaması ve sosyoekonomik yapısına göre karar veriliyor. Şube açılması düşünülen yerin kira, personel giderleri ve buna benzer masrafları hesaplanarak kentin en iyi caddelerinde şubeler açılıyor.

Mado’nun 14 bin metrekaresi kapalı, 33 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu bir üretim tesisi var. Üretim tesisinde bin 200 personel çalışıyor. Yaz sezonunda bu sayı 2 bine çıkıyor. Tesiste ISO ve HACCP gıda güvenliği standartlarına uygun şekilde üretim gerçekleştiriliyor. Şirket dondurmanın ana maddesi olan keçi sütünü kendine ait çiftlikten tedarik ediyor. Kahramanmaraş Ahir Dağı’nda 600 dönümlük arazi üzerine kurulan bu çiftlik için 6 milyon dolar yatırım yapılmış.
Telefon: 0344 236 06 11
Web: mado.com.tr 


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.