Little Big Bayilik Şartları
ltb
Little Big markası Çak Şirketler Grubuna aittir. Çak Grup başta tekstil olmak üzere perakende, kimya, enerji, sigorta aracılık hizmetleri, inşaat, internetten online satış hizmeti, mobilya ve dekorasyon ürünleri üretimi ve satışı ile ithalat ve ihracat alanlarında faaliyet göstermektedir.

Temelleri 1948 yılında Eskişehir’de atılan Çak Şirketler Grubu’nun ilk çalışma alanı olan tekstil bugün de faaliyet gösterdiği alanların başında gelmektedir. Günümüzde farklı alanlarda hizmet veren 21 şirketten oluşan Çak Şirketler Grubu, 1994 yılından bu yana ulusal ve uluslararası alanda yarattığı LTB ve Goldencut markasıyla spor moda giyim sektörüne yoğunlaşmıştır. Son teknolojik gelişmeler ışığında 150.000 m²lik bir alanda kurulmuş olan İstanbul ve Sakarya’daki iki fabrikada yılda yaklaşık 17 milyon parça üretim yapılmaktadır. LTB markası, “10 yılda 10 dünya markası yaratılması” amacıyla devlet tarafından desteklenen Turquality markaları arasında yer almaktadır.
Kalite Referanslarımız
Çak Şirketler Grubu kalite yönetim sistemine uygun olarak çalışmalarını sürdürmekte olup ilk defa 1998 yılında ISO 9001:1994 Kalite sertifikasını almıştır. 2001 yılında standardın güncel haline uygun olarak tüm Kalite Yönetim Sistemi gözden geçirilerek, ISO 9001:2000 Kalite sertifikası alınmıştır. 2009 yılında, yeniden güncellenen standarda uygun olarak ISO 9001:2008 Kalite sertifikası alınmıştır. Standardın tüm maddeleri kapsamın içinde olmakla beraber servis kapsam dışıdır. Çak Grup’un belge kapsamına Akyazı ve İstanbul fabrikaları, Hollanda‘da kurulu bulunan ve Avrupa’ya dağıtımı gerçekleştiren Çak Textile B.V. ve dünyanın dört bir yanında bulunan tüm ofislerimizde geçerlidir.
Çak Şirketler Grubu, ISO 9001 Kalite, ISO 14001 Çevre, OHSAS 18001 Iş Sağlığı ve Güvenliği ve SA 8000 Sosyal Sorumluluk entegre yönetim sistemine uygun olarak süreçlerini yönetmektedir. 2012 yılında entegre yönetim sistemi ile ISO 14001 Çevre, OHSAS 18001 Iş Sağlığı ve Güvenliği ve SA 8000 Sosyal Sorumluluk sertifikalarını almıştır.
Stratejimiz

Little Big Vizyonumuz
İçinde bulunduğumuz sektörde sağlıklı büyüme ve gelişmeyi sürdürmek, bütünlük içinde çeşitlenmek, küreselleşmek, hem yurtiçinde hem dünyada güvenilir marka olmak.

Little Big Misyon
Çevre bilinci ve toplam kalite inancı içinde insan kaynağımızı, teknolojiyi ve bilgiyi en etkin ve verimli şekilde kullanarak akılcı ve öncü yaklaşımlarımızı sürdürerek gelir ve istihdam yaratarak ülkemizin, müşterilerimizin ve çalışanlarımızın menfaatlerini en üst seviyeye yükseltmek.
Little Big Bayilik ve Franchise Bilgileri
Uzun bir geçmişe dayanan iş bilgisi, deneyim , yetkin yönetim sistemleri ve kurumsal yapı, misyon ve vizyonumuza, kurumsal kültürümüze bağlı, etik değerlere sahip, yetenekli ve eğitimli insan gücü, toplumsal katkı ve karlılığı uzun dönemde kalıcı kılmaya yönelik yatırımlar, saygın ve güvenilir markamız.
LTB stratejilerini genellikle kısa ve orta vadeli potansiyel çıktılar üzerinden uzun dönem sonuçlarını düşünerek planlar. Yurt içi ve dışında büyüme hedeflerine paralel olarak kendi mağazalarını açmak, lokal ve uluslararası franchise vermek ve de distribütörler aracılığı ile satış faaliyetleri markanın pazara giriş stratejilerini oluşturur.
Markanın öncelikle sırasıyla yerel pazarda rekabetçi pozisyonun geliştirilmesi, uluslararası rekabet için hazırlanma ve uluslararası büyüme hedefleri mevcuttur. Uzun dönemde var olan küresel büyüme hızını daha üst seviyelere çıkarmak için kısa ve orta vadede altyapının etkin bir şekilde yapılandırılması çalışmaları sürmektedir. LTB jeans yurt içi ve yurt dışında hazır-giyim perakendecilik sektöründe hizmet vermektedir. Hedef Pazar olarak, ekonomik olarak canlılık gösteren ve gelişmeye müsait, genç nüfusa sahip ve içinde modaya önem veren kitle barındıran pazarlara öncelik verilmektedir. Marka pazarda genç, dinamik ve yenilikçi tasarımlarıyla genç ve orta yaş grubunu hedef kitle alarak ön plana çıkıyor. Markanın başarısının en önemli unsurlarından bazıları olarak; dinamik tasarım ekibi ve modayı yakından takip etmeleri, ileri düzey denim teknolojisine sahip olma ve sektördeki 60 yıl üzerindeki tecrübesi sayılabilir. ÇAK Tekstil kendi üretim tesislerinde yılda 17 milyon parça üretimle alanında en önemli üreticilerden biri olup, LTB markalı denim üretimlerinin tamamı fabrika bünyesinde gerçekleştirmektedir. Bir Denim Look markası olan LTB, günümüzde 71 ülkede satılan her müşteri profiline hitap eden ürünleri ile bir dünya markasıdır. Çak Tekstil firması şık, spor ve modern olmak isteyen 14-34 yaş tüketicileri içe hitap etmektedir. 4-13 yaş grubu için LTB Kids, 14- 24 yaş grubu için LTB Teenage tasarım kategorileri oluşturulacaktır. Jean başta olmak üzere dokuma, örme, triko ve aksesuar olarak ürün yelpazesi anlamında oldukça geniş bir portföyü çatısı altında barındıran LTB, atlet, t-shirt, gömlek, etek, elbise, mont, pantolon, kazak, eşofman, şort, kemer, çanta, şapka, iç çamaşırına kadar oldukça zengin ürün mevcudiyetine sahiptir (Bkz. Ürünlerin Analizi). Ürün çeşitliliğinin fazla olmasına karşın LTB markasının müşterileri tarafından Jean markası olarak algılaması için mağaza dizaynını ve diğer pazarlama faaliyetlerini denim look stratejisi üzerine kurgulamaktadır.

Little Big – Çak Group
Güneşli Mimar Sinan Cad. No:3
34540 Bağcılar İstanbul/Türkiye
contact@ltbjeans.com
TEL : +90 (212) 410 04 10
FAX : +90 (212) 410 02 20


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.