Lider Factoring Hizmetleri
lider factoringLider Faktoring, ülkemizde faktoring sektörünün şirketleşmeye başladığı bir süreçte, 1992 yılında kurulmuştur. Güncel ortaklık yapısına, 2008 yılında uluslararası bankacılık grubu olan Credit Suisse’in hisse alarak Lider Faktoring’e ortak olması ile kavuşmuştur.

Çoğunluk hissesi bir bankaya ait olmayan, ortakları arasında bir bankacılık grubu bulunan tek faktoring şirketi

Lider Faktoring, Türk Faktoring sektöründe çoğunluk hissesi bir bankaya ait olmayan, ancak ortakları arasında bir bankacılık grubu bulunan tek hizmet sağlayıcı olarak dikkat çekmektedir.

Lider Faktoring, büyümesine paralel olarak sermaye ve ortaklık yapısını güçlendirmiş, bu süreçte dünyanın önde gelen bankacılık gruplarından Credit Suisse ile stratejik işbirliğine gitmiştir. Lider Faktoring’in %9,90 oranındaki hissesi, 2008 yılında Credit Suisse Investments (Nederland) BV tarafından satın alınmıştır.

Yurt içi faturalı alacaklarınıza hızlı ve düşük maliyetli çözümler

Lider Faktoring, müşterilerinin yurt içi faturalı alacaklarını işlem bazında hesaplanan belirli bir ıskontoyla satın almakta, ekonomik aktörlere hızlı ve düşük maliyetli nakit akışı sağlamaktadır. Lider Faktoring, müşterilerine faturalı alacaklarını nakde dönüştürme ve sağlıklı büyümesi için fon yaratma imkanı sunmaktadır.

HİZMETLERİMİZ

Lider Faktoring’in müşterilerine sunduğu hizmetler iki temel eksende şekillenir.

Tahsilat Yönetimi: Tahsilat yönetimi hizmetinde müşteri alacaklarını temlik yoluyla Lider Faktoring’e devreder. Tahsilat işlemleri ve yönetimi Lider Faktoring aracılığıyla yapılır.

Nakit Yönetimi (Finansman):
Lider Faktoring, nakit yönetimi hizmetleri ile müşterilerine finansman olanakları sunmaktadır.

Lider Faktoring müşteri risk profiline uygun tanımlanmış kredi limitleri dahilinde, faturalanmış alacakları portföyüne almaktadır. Bu hizmetle, alacakların vadesinden önce ve belli bir ön ödeme oranı üzerinden müşteriye finansman sağlanmaktadır.

http://www.liderfaktoring


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.