Lacoste Türkiye’de Dahada Büyümek İstiyor
lacosteTekstil devi Lacoste Türkiye pazarında dahada büyümek için gerekli yatırımları yapmaya başladı.Fransız dev Lacoste’a üretim yapan Eren Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren, teşvik sistemiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.Ama artık Türkiye’ye o da gelir, H&M de, Burbery de. Biz de yeni bir fabrika kurabiliriz” dedi. Grup, Lacoste’un yanı sıra Burberry, G-Star, Swatch ve Calvin Klein markalarının distribütörlüğünü yapıyor.Burberry’nin uzun süredir Çin’den yaptığı ithalatı azaltıp, Türkiye’den yaptığı alımı büyüttüğü bilgisini veren Eren, büyük markaların yeni teşvik paketini dikkatlice incelediklerini anlattı.

Kendisi gibi Bitlisli işadamları ile şehri geliştirmek için biraraya geldiklerini anlatan Eren, yeni yatırım planları hakkında şu bilgileri verdi: “Çorlu’da 400 bin ton kapasiteli kağıt fabrikası kuruyoruz. Şu andaki kapasitemiz 800 bin ton. 400 milyon dolarlık yatırım. Ayrıca Çorlu’da 150 milyon dolar yatırdığımız, atıktan enerji üreteceğimiz bir tesis yapıyoruz. Çimentoda ise Türkiye’nin en büyük kapasiteli fabrikasını kuruyoruz. Mersin’deki fabrika 7.5 milyon ton kapasiteli olacak.” milliyet


admin hakkında 1318 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.