Kuzu göbeği mantarı yetiştiriciliği servet kazandırıyor
kuzu göbeği mantarıÖzellikle Mart ve mayıs döneminde kavak, çam ve sedir ormanlarında yetişen bir mantar çeşidi olan kuzu göbeği mantarı girişimcilerine servet kazandırıyor.

Yaş olarak  kilosu 55 liradan satılan mantarın , kurutulmuş olarak kilosu   ise 400 liradan satılıyor.

Bahar aylarının gelmesiyle Korkuteli’de kuzugöbeği mantarı vatandaşın yüzünü güldürdü. Özellikle çam ağaçlarının altında yetişen kuzugöbeği mantarı bu yıl havanın yağışlı gitmesi sonucu bol miktarda yetişti.

’ETTEN DAHA LEZZETLİ’

Kuzugöbeği mantarının etten daha lezzetli olduğunu söyleyen İsmail Ünver, “Diğer mantarlardan farklı bir tadı var. Kurutulmuş kuzugöbeğinin kilosu 400 lirayı buluyor. 14 kilo yaş kuzugöbeği mantardan 1 kilogram kuru elde ediyor. Vatandaşlar dağda topladıkları Kuzugöbeği mantarını toplayıp bize satıyor” dedi.

 

 

 


admin hakkında 1328 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

1 yorum

  1. mrblar ben kastamonuluyum bu ılkbaharda toplanacak olan kuzu göbegı mantarlarını alacak fırmalar ve lüks lokantalar sımdıden ırtıbata gecıp ne kadar alacaklar ıse yazdırabılırler ve bızde ona göre ıhtıyaca cvb vermek ıcın mantar toplayıp sözümüzü yerıne .getırecez allahın ıznı ıle, kuzu göbegı mantarı yaş 75tl.kuru kuzu göbegı mantarı 700 tl yas kısburnu 8 tl.kuru kısburnu kuru 30 tl kanlıca mantarı 20 tldır.koc mantarı 15 tldır kral mantarı 35 tldır.domalan mantarı kılosu 70 tldır .lütfen cıddı fırmalar ve cıddı alıcı olan arkadaslar arasın ve bızde ıhtıyacı karsılayalım salep ısdeyen fırmalar ve alıcıkişiler dondurma fırmaları ıstedıgınız kadar salep verebılırız yas salep kılo 50 tlden kuru salep cekırdek kılo 350 tlden ben ahmet çerçi ırtıbat tel 05424648934 mailim.kaos_japa_75@hotmail.com adresındende ulaşasabılırsınız
    12,01,2016 tarıhlı ılandır .24 saat telım acıkdır 05424648934 lütfen cıddı alıcı fırmalar arasın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.