Kültür Dershanesi Türkiye genelinde şubeler açacak
kultur
KÜLTÜR DERSHANELERİ

1979 yılında İstanbul Beyazıt’ta hizmete başlayan Kültür Dershaneleri’nin şimdi 92 şubesi var. Kültür Dershaneleri, franchising sistemiyle Türkiye genelinde yeni şubeler açacak. Franchise yatırım şartları girişimcilerle yapılacak görüşmelerde belirleniyor. Kültür Dershaneleri, yatırımcılara önemli destekler sunuyor. Örneğin öğrenciler dershaneden aldığı tüm hizmetleri kendisine özel internet sayfasından takip edebiliyor. Bu sayede veliler çocuklarının tüm gelişimini internetten izleyebiliyor.

Kültür Dershaneleri, İstanbul’da kurulan bir dershaneler zinciri. 1979’da İstanbul Beyazıt’ta ilk dersini vererek başlayan kurumun bugün Türkiye genelinde 92 şubesi bulunuyor. LYS, YGS ve SBS sınavlarına yönelik eğitim-öğretim yapan Kültür Dershaneleri franchising veriyor ve girişimcilerden giriş bedeli, reklam katkı payı istemiyor.

Franchise modellerinde bir dershanenin işletilmesi sırasında ihtiyaç duyulan tüm iş yapış bilgisinin genel merkez tarafından verildiğini söyleyen Kültür Dershaneleri Genel Müdürü Ahmet Said Yurtseven, şöyle devam ediyor:
“Bu destekler içerisinde dershane otomasyon sistemi, CRM program desteği, rehberlik analiz programı, muhasebe programı, ücretsiz ulusal reklam desteği, sınırsız personel eğitim desteği, akıllı tahta eğitim içerik ve yayın desteği bir bütün olarak franchise şubelere veriliyor.”

Franchise bedeli alınmıyor
Franchise modelinde, her sınıf seviyesi için oluşturulmuş birim franchise bedelleri o yıla ait franchise şubede kayıtlı öğrenci sayısı ile çarpılıyor ve bunun sonucunda franchise bedeli belirleniyor. Bu bedel haricinde franchise şubelerden bir bedel talep edilmiyor. Ayrıca bu bedel 10 eşit taksitte ödeniyor.

İstanbul, Bursa ve Ankara illeri hariç Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgeleri öncelikli olmak üzere Türkiye’nin her iline isim hakkı verilebiliyor. Hedeflenen öğrenci sayısına göre yapılacak toplam yatırım bedeli ise 250 bin ile 500 bin lira arasında değişiyor. Kar marjı ise maliyetler doğrultusunda yüzde 10 ile yüzde 20 arasında değişiyor.

Sağlıklı rehberlik hizmeti
Franchising sistemlerinde ilave mali bir yükün altına girmeden, güçlü bir ortakla, iş yapış bilgisine, sistemine, desteğine ve eğitimlere sahip olma fırsatı sunduklarını belirten Yurtseven, şunları söylüyor:
“Kültür Dershaneleri kurumsal kimliği ile kartvizitten tutun da sınıfın boya rengine kadar belirlenmiş sadece kurumsal standartlan uygulayarak, markalaşmaya harcanacak enerji, zaman ve bütçeyi kaliteli hizmet vermeye ve öğrencilere harcama fırsatı sunuyoruz. Ayrıca öğrencilerin dershaneden aldığı tüm hizmetleri, kendisine özel internet sayfasından takip edebilme, velilerin çocuklarının tüm gelişimini internetten izleyebilme olanağı da tanıyoruz. Franchise’larımız, rehberlik koordinatörlüğü tarafından hazırlanan uygulamalardan ve rehberlik yayınlarından yararlanarak, öğrencileri sağlıklı rehberlikle buluşturabiliyor.”

Akıllı tahta teknolojisi
Bunun yanı sıra dershanelerde ‘akıllı tahta’ teknolojisini de kullandıklarına dikkat çeken Yurtseven, bu yöntemle öğretmenlerin ders anlatma hızının arttığını ve derslerde çözdükleri soru sayısının beş katına çıktığını ifade ediyor.
Akıllı tahta, bilgisayarda yapılabilecek işlemlerin projeksiyon cihazı yardımıyla yansıtılan yüzeylerde de yapılmasına imkan sağlayan bir araç.

Bu teknoloji sayesinde öğretmenler görselliği arttırılmış dijital dokümanları tahtaya yansıtarak bu görüntüler üzerinde sunumlar yapıyor. Yurtseven, franchise’lara bu tahtaları hiçbir ücret ödemeden verdiklerini de sözlerine ekliyor.

Bir franchise’ın aylık elde edebileceği ciro, öğrenci sayısına göre, 75 bin ile 150 bin lira arasında değişiyor. Ayrıca royalty ücreti ve ciro üzerinde pay da alınmıyor.

Franchise Detayları
Uygun yer: Ege, Akdeniz ve İç Anadolu Bölgeleri öncelikli olmak üzere Türkiye’nin her iline isim hakkı verilebiliyor.
İlk sermaye: 250 bin ile 500 bin lira arasında değişiyor.
Ciro hedefi: Öğrenci sayısına göre, 75 bin ile 150 bin lira arasında.
Kâr marjı: Yüzde 10 ile 20 arasında.

Telefon: 0212 572 17 17
Web: kulturdersanesi.com


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.