Kühne’nin Yeni Yatırımı İzmir’e
kuhne
AVRUPA’NIN en büyük sirke, turşu ve sos üreticisi Kühne, yeni fabrikasını İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde hizmete açtı. Kühne, 8 milyon 500 bin TL’lik yatırımı ile 16 bin 732 metrekarelik alanda hizmete açtığı yeni fabrikasında, uzmanlık alanı olan sirke,dökme sirke ve nar ekşisi üretimi gerçekleştirecek. Kühne, sirke üretim kapasitesini 10 bin tona, yıllık şişeleme kapasitesini ise 16 bin tondan 25 bin tona çıkarmayı hedefliyor.

8 milyon 500 bin TL’lik yatırımı ile 16 bin 732 metrekarelik alanda üretim yapılacak yeni tesisin açılışına Almanya Başkonsolosu Margit Häberle de katıldı. Kühne Türkiye Genel Müdürü Zeki Pağda, “Yeni açtığımız İzmir tesisimizle birlikte üretim kapasitemiz büyük ölçüde artacak ve yeni hedeflere koşmaya başlayacağız. Yeni fabrikamızla ilk olarak Ortadoğu ve Asya’daki ülkelere ihracat yaparak Türkiye’deki Kühne’yi, diğer Kühne fabrikaları arasında önemi ve potansiyeli yüksek bir merkez ve bölgesel bir hub olarak konumlandırmayı hedefliyoruz” dedi. Kühne International CEO’su Andreas Schubert de “Burada bizim için en önemli unsur global tatlarla yerel tatları buluşturmak ve sofralarda sadece tamamlayıcı tat olarak küçük bir dokunuş yapmak değil; sevgi ve birlik duygularını da ortaya koymaktı. Geldiğimiz noktada 70 farklı ürünümüz ile sevdikleriniz için en iyi kalitede üretim yapıyoruz. Gelişen ekonomisi, Ortadoğu, Asya ve Avrupa’ya açılan kapıları ile Türkiye’de olmak Kühne için önemli bir yatırım olmasının yanı sıra, bize geleceğe yönelik yeni atılımlarda bulunmanın da heyecanını veriyor” dedi.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.