Kozmetik Şirketi Nasıl Kurulur ?
Bazı sektörler varki girişimcisi asla zara etmez bunalrdan biride kozmetik sektörüdür.Özellikle kadın tüketim ürünlerinin hangi türü olursa olsun muhakkak ki oldukça kazançlıdır.Fakat kozmetik hem çok kullanılan hemde sirkülasyonu fazla olan bir sektör molması dolayısı ile en kazançlı alanlardan bir tanesidir.

kozmetikKozmetik şirketi nasıl kurulur?

1 – Kozmetik şirketiniz için bir niş hedefleyin. Örneğin etnik kadınların kullandığı kozmetiklere, dövme veya yara izlerini kapatan makyaj malzemelerine, organik kokulara, mineralli kozmetiklere veya dudak merhemlerine odaklanabilirsiniz.

2 – İlgili resmi kurumların kozmetiklerin satışı, etiketlendirilmesi ve üretimiyle ilgili yayınladığı yönetmeliklere aşina olun.

3 – Kozmetik ürünlerinizi formüle edin ve kendiniz, aileniz, arkadaşlarınız ve kullanmak isteyen diğer insanlar üzerinde test edin. Kozmetik ürünlerinizi yakın olmadığınız insanlar üzerinde deneyecekseniz alerjik reaksiyon riskine karşı mesuliyetten beraat anlaşması imzalayın.

4 – Kozmetik şirketiniz için satış modeli geliştirin. Kozmetik ürünlerinizi doğrudan tüketicilere satabilirsiniz veya ürünleri yüksek fiyatla tüketicilere satan perakendecilere toptan satış yapabilirsiniz.

5 – Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasına girerek başvuru formlarına ulaşın. Gerekli belgeleri ilgili kurumlardan aldıktan sonra belediyeye başvuru formunuzla müracaat edin. Kozmetik şirketinizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekir. Ayrıca vergi dairesine başvurarak vergi işlemlerinizi halledin.

6 – Mali sorumluluk sigortası yaptırın. Mali sorumluluk sigortası tüketicilerde oluşan ters reaksiyonlara ve hukuk davalarına karşı korunmanızı sağlayacaktır.

7 – Kozmetik ürünlerinizi satacağınız yerlere karar verin. Alışveriş merkezi kioskları, fiziki dükkanlar, kendi e-ticaret mağazanız veya farklı internet siteleri aracılığıyla kozmetik ürünlerinizi satabilirsiniz.

8 – Kokular, koruyucu maddeler, renklendiriciler ve şişeler gibi malzemeleri toptan alın. Toptan alımlar yapmanız tasarruf etmenize yardımcı olur.

9 – Kozmetik ürünleriniz için etkileyici ambalajlar ve etiketler tasarlayın. İnsanların çoğu kozmetik ürünleri sadece performans ve kalitesi için değil aynı zamanda görüntüsüne bağlı olarak satın alır.

10 – Kozmetik üreticilerinin yer aldığı ağlara katılın. Bunu yapmanız tedarikçilerle bir araya gelmenize, sektör trendlerini ve düzenlemelerini takip etmenize ve potansiyel müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olur.

11 – Kozmetik şirketinizin reklamını yapın. Makyaj sanatçılarına numuneler dağıtın, güzellik ürünleriyle ilgili haberler yapan yayınlara basın bültenleri gönderin ve şirketinizi yeni insanlara tanıtmak için bir blog veya sosyal paylaşım sitelerinde hesaplar açın.


admin hakkında 1323 makale
Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.