Kazançlı Sektörler -1 ; Savunma Sanayi ve Havacılık

karlı sektörler

karlı sektörler

Aslına bakılırsa ülkemizin son yıllara kadar oldukça eksik olduğu alnalardan bir tanesiydi fakat son yıllarda hızlı bir üretim artışıyla azda olsa belli firmalar tarafından teknolojiler karşılanmaya başlandılar.Tabi ülkemiz bu alanda halen gene özel teşebbüsün yetersizliğinden dolayı pek fazla ilerleme kaydedememekte fakat gerek saldırı gerek savunma sektör yazılımları olsun uluslarası çapta çok büyük maddi değerlere sahip olmaktadır.

Savunma sektörünün dünyadaki yıllık bütünlüğü 1,3 trilyon dolar. Bunun yansını tek başına ABD karşılıyor. Türkiye’nin Aselsan, Roketsan, Havelsan, Kale Savunma Sanayi gibi bazı şirketleri bu piyasadan pay almaya başladılar. Son yıllardaki atılım sayesinde Türkiye, silah sanayii ihtiyaçlarını yüzde 45 oranında içeriden tedarik ediyor. Uçak, helikopter ve havacılık sanayine parça üreten firmalar (Tusaş, TAİ, Alp Havacılık vs) gelecekte önemli görevler yapacağı tahmin edilmektedir.Ümidimiz bu rakamların Türkiye lehine artmasıdır.


admin

Trakya üniversitesi bilgisyar proogramcılığını birincilikle birtirdikten sonra 2014 yılında kendi yazılım şirketini kurdu.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir